Moderní kuchyně na míru. Co by v ní nemělo chybět a jaké jsou trendy pro rok 2019?

Rozhodli jste se, že si letos konečně splníte sen o zbrusu nové kuchyni v moderním pojetí? Udělejte to a začněte opět vařit s láskou! V perfektně vybaveném, ergonomickém, a navíc stylovém prostředí vám to s vařečkou půjde od ruky jako nikdy předtím. Ale v jakém duchu si kuchyň zařídit? Specialisté z JN INTERIER nám prozradili vše, co bychom měli vědět o současných trendech. V lednu navštívili německý veletrh Imm Living kitchen v Kolíně nad Rýnem a odvezli si z něj spoustu užitečných informací.

Open space stále vede

Máte možnost propojit kuchyň s jídelnou či obývákem? Udělejte to – vaše bydlení se změní k nepoznání. Tzv. open space kuchyně je v kurzu mnoho let, ovšem momentální trendy k danému řešení inklinují snad ještě více než v minulosti. Podstatné je, aby celek působil harmonicky, čehož lze dosáhnout správným výběrem a umístěním nábytku, vhodně zvolenými materiály a sladěním doplňků a barev.

Čisté linie, tmavé kontrastní detaily a kvalitní materiály – tak vypadá kuchyně v roce 2019. | Foto: JN INTERIER

Chytré technologie pro jednodušší a zábavnější práci

Bylo otázkou času, kdy se koncept „smart“ naplno rozjede i v oblasti kuchyňského designu. Příznivci nejnovějších technologií si mohou poskočit radostí, neboť doba inteligentních spotřebičů je tady. Smart funkce všeho druhu nejsou jen praktické – tvorba nákupních seznamů, plánování jídelníčku, hlídání data spotřeby a další vychytávky na chytré lednici jsou zábavné!

V detailech je síla

Při pohledu na moderní kuchyně ve fotogalerii je na první pohled zřejmá nadvláda minimalismu. Ale nevykládejte si tento styl špatně – ani v minimalistické kuchyni by neměly chybět doplňky a klíčové detaily. Naopak jsou snad ještě důležitější než v případě ostatních stylů.

Na veletrhu byla více než patrná snaha o prosazení tenkých keramických prvků a přírodních materiálů – především pak masivního dřeva. V kuchyních se však objevuje i mnohem více skla.

A co se týče barev, velmi moderní jsou zelená (zejména šalvějový a olivový tón) a šedá (vše od kamenné šedi až po antracit). Působivě vypadá kontrast úchytek a doplňků v tmavém kovu s dekorem.

Minimalismus s puncem luxusu? I vaše kuchyně může být právě taková. | Foto: JN INTERIER

Na eleganci a ergonomii myslete již při plánování

Rozhodnutí pro nábytek na míru je bezesporu správné. Odborníci z JN INTERIER však připomínají, že skutečně elegantní a současně ergonomická kuchyně může vzniknout pouze za předpokladu pečlivého plánování. Nesmí se podcenit žádný detail – klíčovou roli hrají vlastnosti a kvalita materiálů a technologií.

Pokud si s podobou vaší budoucí kuchyně nevíte rady, nepodléhejte panice. Zkušení designéři z JN INTERIER vám poradí, jak optimálně využít prostor (např. pomocí vestavěných skříní a spotřebičů) a připraví grafický návrh, který poslouží jako výchozí bod. Společnými silami nakonec najdete cestu k perfektní kuchyni, o níž jste vždy snili. A sen se stane skutečností!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.