Sedací vaky nejsou jen pro děti!

Omrzely vás fádní židle a hledáte způsob, jak si svůj arzenál sedacího nábytku alespoň trochu zpestřit? V tom případě by se vám mohly zamlouvat sedací vaky, které jsou k mání v širokém spektru designově rozličných variant. Sedací vaky se vyrábí v nejrůznějších provedeních a hodí se do interiéru i na zahradu. Jejich náplň tvoří polystyrenové kuličky, díky kterým je posezení neskutečně pohodlné.

Proč jsou sedací vaky tak populární?

Důvod je prostý – nabízí totiž méně tradiční, ale o to komfortnější posezení. Vyrábí se v kompaktních rozměrech i ve velmi velkých provedeních a vždy se postarají o to, aby oživily interiér. Kuličky, které tvoří výplň, se tvarují dle ergonomie těla a jakmile tento způsob relaxace okusíte, nedáte na svůj vak dopustit.

Sedací vaky snoubí vlastnosti relaxační pomůcky a nápaditého doplňku. Hodí se do obývacího pokoje, stejně jako do dětského pokojíčku. Zkrátka a dobře všude tam, kde toužíte po pohodlí a zároveň chcete přivést trochu hravosti. Sedací vaky pro děti jsou pestrobarevné, ale k dostání jsou i decentní a elegantní vzory, které skvěle zapadnou i jinam než do dětského pokoje.

Na co si dát pozor při výběru sedacího pytle?

Podobně jako u ostatního sedacího nábytku, nehleďte pouze na cenu. Pořiďte si kvalitní sedací pytel, který se jednoduše udržuje. Někteří výrobci nabízí vaky z materiálů, které nelze vyprat v pračce a jediným způsobem, jak je vyčistit, je omytí mýdlovou vodou pomocí houbičky.

Sedací pytle jsou s námi téměř půl století

Současný boom sedacích vaků sice přivádí dojem, že jde o horkou novinku, ale první sedací pytel vznikl již v roce 1969. Za jeho vznikem stáli italští designéři Paolini, Gatti a Teodoro a dali mu jméno Sacco. První „křesílko“, které se tvarovalo dle potřeb sedící osoby, se okamžitě dostalo do povědomí široké veřejnosti a brzy se stalo nedílnou součástí dětských a studentských pokojů, ale také stylových obýváků.

Pokud se vám sedací vaky líbí, poohlédněte se po nich na najsedacievaky.sk.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.