Sedací vaky nejsou jen pro děti!

Omrzely vás fádní židle a hledáte způsob, jak si svůj arzenál sedacího nábytku alespoň trochu zpestřit? V tom případě by se vám mohly zamlouvat sedací vaky, které jsou k mání v širokém spektru designově rozličných variant. Sedací vaky se vyrábí v nejrůznějších provedeních a hodí se do interiéru i na zahradu. Jejich náplň tvoří polystyrenové kuličky, díky kterým je posezení neskutečně pohodlné.

Proč jsou sedací vaky tak populární?

Důvod je prostý – nabízí totiž méně tradiční, ale o to komfortnější posezení. Vyrábí se v kompaktních rozměrech i ve velmi velkých provedeních a vždy se postarají o to, aby oživily interiér. Kuličky, které tvoří výplň, se tvarují dle ergonomie těla a jakmile tento způsob relaxace okusíte, nedáte na svůj vak dopustit.

Sedací vaky snoubí vlastnosti relaxační pomůcky a nápaditého doplňku. Hodí se do obývacího pokoje, stejně jako do dětského pokojíčku. Zkrátka a dobře všude tam, kde toužíte po pohodlí a zároveň chcete přivést trochu hravosti. Sedací vaky pro děti jsou pestrobarevné, ale k dostání jsou i decentní a elegantní vzory, které skvěle zapadnou i jinam než do dětského pokoje.

Na co si dát pozor při výběru sedacího pytle?

Podobně jako u ostatního sedacího nábytku, nehleďte pouze na cenu. Pořiďte si kvalitní sedací pytel, který se jednoduše udržuje. Někteří výrobci nabízí vaky z materiálů, které nelze vyprat v pračce a jediným způsobem, jak je vyčistit, je omytí mýdlovou vodou pomocí houbičky.

Sedací pytle jsou s námi téměř půl století

Současný boom sedacích vaků sice přivádí dojem, že jde o horkou novinku, ale první sedací pytel vznikl již v roce 1969. Za jeho vznikem stáli italští designéři Paolini, Gatti a Teodoro a dali mu jméno Sacco. První „křesílko“, které se tvarovalo dle potřeb sedící osoby, se okamžitě dostalo do povědomí široké veřejnosti a brzy se stalo nedílnou součástí dětských a studentských pokojů, ale také stylových obýváků.

Pokud se vám sedací vaky líbí, poohlédněte se po nich na najsedacievaky.sk.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *