Dřevěná podlaha sluší klasickému i modernímu interiéru

Rekonstruujete bydlení a máte v plánu pořízení nové podlahy? Nebudeme si nic nalhávat, současná nabídka podlahových krytin je velmi bohatá a není snadné vybrat ten nejlepší materiál. Navíc je důležité přihlížet i ke specifickým podmínkám a vzít v úvahu, že jednotlivé materiály nemusí v daném interiéru dělat dobrotu. Na druhou stranu se však některé podlahy hodí téměř všude a ty dřevěné mezi ně rozhodně patří. Pokud si potrpíte na přítomnost přírodních materiálů, nebudete v případě podlahy z masivu litovat. Prozradíme vám výhody, nevýhody a ve finále i tip na skvělý nákup!

Dřevo není dokonalé, ale nemá k tomu daleko

Dřevěné podlahy zdobí interiéry snad od nepaměti. Naši předkové sice neměli příliš na výběr, nicméně o kvalitě dřeva svědčí fakt, že je o ně nebývalý zájem i dnes – v době, kdy je na trhu nespočet umělých krytin.

Důvod je prostý. Dřevo má své jedinečné kouzlo a dokáže přivodit neobyčejnou atmosféru. Je příjemné na pohled i na dotek, snadno se udržuje a vydrží v původní stavu po mnoho let. Opravy jsou snadné a s trochou šikovnosti je zvládne i domácí kutil.

Na dřevu se nedrží prach, což ocení astmatici a alergici. Průběžná údržba spočívá ve vysávání a setření vlhkým hadrem. Podlaha ze dřeva je odolná a nevadí ji ani přímé sluneční záření. Za zmínku stojí i velmi dobré tepelně izolační vlastnosti a schopnost pohlcovat vzdušnou vlhkost.

Kdy si dřevěnou podlahu nepořizovat?

V rámci objektivity musíme zmínit i negativa. Uvedli jsme, že dřevěné podlahy absorbují vlhkost, což je v rámci regulace vlhkosti skvělá vlastnost, ale naopak nežádoucí v objektech, kde se drží nadměrné množství vlhka a špatně odizolovaných domech. Nedoporučuje se ani pokládka v koupelnách, prádelnách a místnostech, kde je permanentně vyšší vlhkost.

Zároveň upozorňujeme, že je vhodné investovat do kvalitní masivní podlahy, která si zachová původní vlastnosti i po mnohaletém užívání. Kde takové podlahy najdete? Zamiřte na www.parketywolfel.cz!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.