K čemu slouží filtr na vodu a proč byste si ho měli pořídit i vy?

Voda s vysokým obsahem mechanických nečistot (např. písek, rez, zákal) může poškodit baterii a spotřebiče, které jsou na přítok této vody napojeny. Chcete-li ochránit svůj bojler, myčku, pračku či čerpadlo, zvažte pořízení filtru na vodu. Některé filtry (s aktivním uhlím) zároveň odstraňují zápach, nepříjemné chutě způsobené organickými látkami a chlór.

Jak vybrat filtr na vodu?

Při výběru vodního filtru hraje roli několik základních parametrů. Dejte si pozor na požadovaný maximální průtok, rozsah velikosti zachycených nečistot (udává ho hodnota „mcr“), rozměr připojení do potrubí a teploty filtrované vody. Pro filtrování teplé vody jsou určeny filtry s označením HOT.

Čím menší je hodnota mikronů u filtrační vložky, tím je filtrování efektivnější (dojde k odstranění i velmi jemných nečistot). Platí, že méně nečistot se ve vodě nachází, tím je životnost filtru vyšší. V praxi bohužel nelze přesně zjistit velikost mechanických nečistot přítomných ve vodě. Můžete však provést zkoušku pomocí jednorázové filtrační vložky. V případě spokojenosti si pořídíte vícenásobnou vložku se stejnými parametry. Dle odborníků je optimální hodnota cca 80 mikronů.

Pro úpravu vody, která není určena k pitným účelům, je vhodný filtr na vodu s polyfosfátovou solí. Ten vodu změkčuje a ošetřuje ohřívače, bojlery a potrubí proti vodnímu kameni a rzi.

Proč si pořídit vodní filtr do domácnosti?

Kohoutková voda je zdravotně nezávadná, nicméně se do ní mohou dostat látky, které změní její chuťové a pachové vlastnosti. Díky dodatečné filtraci z vody odstraníte sediment a pachuť. Profiltrovaná voda bez obsahu chlóru a dalších nepříznivých látek prospívá pleti a je vhodná i pro citlivý dětský organismus.

Systém filtrace by měl být nedílnou součástí domácností, které čerpají vodu ze studny. Zajistí, aby byla voda nezávadná a vhodná ke každodennímu užívání.

Tip na závěr: Široké spektrum kvalitních filtrů na vodu najdete u specializovaného prodejce na e-cerpadla.cz. Kvalifikovaná zákaznická podpora vám ráda pomůže s výběrem vhodného filtru.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.