Jak efektivně odhlučnit byt?

Hřímá vaším domem každou noc hlasitá hudba od sousedů? Máte v době zkušebnu rockové kapely? Podobné věci rozhodně nepřispívají k vaší pohodě. Naopak, mohou být zdrojem konfliktů. Ne vždy totiž pomohou domluvy. Abyste hluk mohli eliminovat, je důležité se těmito otázkami vůbec zabývat. Tedy sáhnout po hlukové izolaci, hledat řešení, které by vám poskytlo vytoužený klid.

I tenká izolace výborně tlumí

Vyberte si proto kvalitní hlukovou izolaci, kterou nabízejí desky Wolf. Jsou vyrobeny z vrstev papírového kartonu v kombinaci s jemným křemičitým pískem, který je uzavřen dokonce ve třech lamelách kartonu. I když nejsou desky nijak tlusté, měří pouhých 15 mm, vyznačují se vysokou účinností. Jedná se o naprosto ekologický materiál s výbornou neprůzvučností.

Neuslyšíte ani kroky

Velmi důležité je nepodcenit v bytě podlahu. I když ostatní stěny bytu zaizolujete vhodně proti hluku a necháte být podlahu, nemusí se vám to vyplatit. Cemwood přitom nabízí materiál, díky kterému podlahu bez problémů vyrovnáte a odhlučníte. Kromě průniku hluku ze spodních pater k vám budete moci odizolovat i kroky. Přitom jde o izolaci přírodního původu. Vychází z dřevěné štěpky spojené minerálními pojivy. Proto tvoří čistě ekologický produkt, který nijak nenarušuje životní prostředí.

Obtěžuje i hovor od sousedů

Dosažení celkového odhlučnění bytu je velmi důležité pro výsledný komfort bydlení. Například hovorová řeč se obvykle pohybuje v rozmezí 50-60 dB. Dlouhodobější zatížení hlukem nad 80 dB už může být zdravotně velmi nebezpečné. Proto by konstrukce odhlučnění měla dosahovat alespoň 53 dB. Problémy, které se dají vyřešit, mohou být u tenkých panelových konstrukcí. Ty mohou mít výkon 40 dB, takže skrz ně uslyšíte třeba i diskusi od sousedů. Zvuková izolace pak může trochu pomoci.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.