Zakrytím bazénu můžete jen získat

Zima je takříkajíc na spadnutí a hrdí majitelé zahradních bazénů již absolvovali jeho „povinné“ zakrytí. Vy jste to ještě neudělali a ani k tomo nemáte důvod? Přesvědčíme vás o opaku!

Pádné argumenty, proč byste neměli zakrytí podceňovat

K zakrytí bazénu by vás mělo dohnat hned několik pádných důvodů. Začneme pěkně popořádku – tím prvním je ochrana před znečištěním. Chcete-li, aby byla voda křišťálově čistá, zajistěte, aby do ní nepadaly nečistoty z okolí – listí, hmyz a spousta dalších věcí, které ve vodě nemají co pohledávat. Díky vhodnému zakrytí ušetříte spoustu času, který byste věnovali čištění a zároveň ušetříte za bazénovou chemii (budete ji potřebovat mnohem méně).

Dalším a mnohem podstatnějším důvodem je ovšem zabezpečení bazénu. Pokud se kolem vašeho bazénu pohybují děti nebo domácí mazlíčci, předejdete riziku pádu do vody. Mimo jiné zamezíte i tomu, aby se vodním hrátkám oddávalo ptactvo a jiní nezvaní hosté.

Jaký typ zakrytí zvolit?

Možností je poměrně dost a záleží na vašich individuálních požadavcích. Máte-li omezený rozpočet, sáhněte po bublinkové plachtě, která bazén ochrání před nečistotami a alespoň do jisté míry zmírní ochlazení vody během noci a chladnějších dní. Na druhou stranu nepočítejte s bezpečnostní funkcí. V případě pádu má plachta spíše opačný efekt, protože se z ní poměrně těžce dostává.

Na trhu jsou jsou také nejrůznější lamelové systémy, které jsou výrazně pevnější a v mnoha ohledech lepší než plachty. Za zmínku stojí možnost elektrického ovládání a efektivní izolace vody. Logicky si však připravte větší částku.

To nejlepší jsme si nechali na závěr. Líbilo by se vám, kdybyste se mohli koupat i za deštivého počasí, a to i na jaře či na podzim? Vaši koupací sezónu prodlouží praktické zastřešení bazénu, které snoubí všechny výše zmíněné výhody. Díky zastřešení se do bazénu nedostanou nečistoty, a nehrozí nebezpečí pádu (konstrukce je uzamykatelná).

Tip: Vyžaduje to nejlepší? V tom případě se po zastřešení poohlédněte u bazénového specialisty. Společnost Albixon je předním českým výrobcem, který se v oboru pohybuje více než 20 let. Další informace ohledně sortimentu najdete na www.bazeny.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.