Můj pokoj – můj hrad! Aneb jak zařídit pokoj pro studenta?

Zařizovat pokoj pro studenta není pro žádného rodiče jednoduchým úkolem. Jak je známo, dospívající děti jsou v mnoha ohledech hodně nevyzpytatelné a svoje názory mění jako na běžícím pásu. Trefit se jim do vkusu, přání a představ je proto nadlidským úkolem. Jestliže i na vás nyní čeká poslání v podobě vybavení studentského pokoje, máme pro vás pár užitečných rad, které se vám jistě budou hodit.

Představy splněné do posledního puntíku

Každý dospívající je jedinečná osobnost, proto neexistuje jeden přesný návod, podle kterého byste vytvořili ideální studentské doupě. Přesto však mají všechny studentské pokoje jedno společné – musí splnit celou řadu funkcí. Vaším úkolem tak je hravě, šikovně a po vzhledové stránce přitažlivě skloubit do jednoho pokoje ložnici, obývací pokoj a pracovnu. Úkol to nebude jednoduchý, ale vy si s ním jistě poradíte.

Úložný prostor nesmí chybět

Studenti nejsou co do pořádku příliš nároční – bohatě jim stačí, pokud na zemi najdou uličku k posteli a psacímu stolu. Nešvarem studentských pokojů je věčně panující nepořádek, který děti přehlíží a rodiče tiše trpí. Chcete-li vaše dítě vést k pořádku, pořiďte mu do studentského pokoje dostatek úložného prostoru a řiďte se heslem „dost není nikdy dost“. Nepsanou nutností je šatní skříň a k tomu minimálně dvě dostatečně prostorné komody.

Postel je základem veškerého pohodlí

Ve studentském pokoji by v žádném případě neměla chybět pohodlná postel s kvalitní matrací. Vzhledem k tomu, že ji studenti využívají nejen ke spánku či odpočinku, ale velmi často i k učení je tento kus nábytku nepostradatelnou součástí. Postel může být buď samostatná, nebo součástí celé sestavy. Chybět by neměl ani noční stolek, na který si student bude moci odložit mobilní telefon, tablet nebo například lampičku.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.