Srovnání klasických finských saun s infrasaunami

Pobyty v sauně jsou v naší republice stále populárnější. Díky pravidelnému saunování se posiluje zdraví. Během relaxování v teple se tělo detoxikuje, podporuje se kardiovaskulární systém a posiluje zdraví. I tak musíte myslet na dodržování základních zásad, aby se z blahodárného působení nestalo škodlivé.

Pobývání ve finské sauně

Původní metodou je finský styl. Finská sauna kombinuje sucho a vysoké teploty.

Teplota vzduchu v místnosti dosahuje až cca 120 °C, vlhkost vzduchu by se měla zároveň pohybovat na co nejnižších hodnotách, ideálně do 35 %. Prostor finské sauny se nejčastěji vykládá dřevem. Vnitřek doplňují kamínka nebo horké kameny, u nichž dochází k občasnému zalévání vodou pro zvýšení vlhkosti vzduchu.

infrasauna-marimex-trendy

Než vstoupíte do horké místnosti, důkladně se osprchujte a osušte. Teplota by neměla spadnout pod 75 °C, protože při nižších teplotách by se zvýšila vlhkost zatěžující dýchání a oběhový systém. Užívání oceníte při astmatu, alergiích, při očistě těla, k podpoře metabolismu, krevního oběhu a k posílení imunitního systému. Tento druh není vhodný pro kardiaky, osoby s onemocněním štítné žlázy a s kolísavým tlakem.

Co nabízí lidskému tělu infrasauna?

Moderní infrasauna má tu výhodu, že se dá umístit i do bytu a instalace je velice jednoduchá. Doma si můžete dopřávat saunování kdykoliv a nemusíte se nikam objednávat. V dřevěné kabince je rošt a speciální zářiče vysílající infračervené záření. Infrasauna se velice rychle zahřívá na provozní teplotu od 40 do 60 °C. V jeden den stačí absolvovat jednu proceduru, protože záření proniká hluboko do těla. Tkáně se prohřívají zevnitř, tělo se hodně potí.
Pravidelné používání infrasauny pomáhá ke snižování hmotnosti, při revmatických potížích a při regenerování buněk. Dále zaznamenáte rozproudění lymfatického oběhu a vyčištění pórů.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.