4 hlavní důvody, proč koberec nikdy nevyjde z módy

Nic proti tvrdým plovoucím podlahám, bezesporu nabízí výhody, pro které si je v posledních dvou dekádách zamilovala většina populace. Co se týče koberců, mírně ustoupily do pozadí, což ovšem neznamená, že by jim nadobro odzvonilo. I koberce totiž mají co nabídnout a my vám zopakujeme, proč byste o nich měli uvažovat i vy – a za jakých okolností.

1. Teplo od podlahy

Plovoučka je krásná na pohled, ale koberec ji poráží v jiné disciplíně. V momentě, kdy z vyhřáté postele našlápnete na měkká, hřejivá vlákna, jej oceníte mnohem více. Snad nikdo nepochybuje o tom, že díky kobercům můžeme udržet v místnosti teplo mnohem snáze. Nezapomínejte na to!

2. Mnohem útulnější bydlení

Pokud máte pocit, že by vašemu bydlení prospěl prvek, který vylepší atmosféru a navodí pocit útulnosti, pak jsou koberce znamenitou volbou. Hodí se do všech místností včetně těch, kde se nachází plovoucí podlaha – jednoduše na ni položte nadýchaný kusový koberec. Celkový dojem umocníte zajímavým tvarem. Do frekventovanějších částí bytu je zase jako stvořený zátěžový koberec.

3. Redukce hluku

Koberec je odpovědí na otázku, jak efektivně vyřešit kročejový hluk na rušných schodech i jinde v domě. Z hlediska snížení hluku v místnosti je nepřekonatelný, a navíc udělá spoustu parády.

4. Ochrana podlahy i zakrytí nedokonalostí

Máte na podlaze místo, které je z nějakého důvodu náchylné na poškození? Není nic jednoduššího, než ho zakrýt kobercem. Stejným způsobem lze zakrýt skvrnu, škrábanec, rýhu nebo jinou nedokonalost, kvůli níž nechcete podlahu měnit, ale zároveň se s ní nedokážete smířit.

Potřebujete snad další důvody, proč si pořídit koberec? Vhodně zvolená barevná kombinace rozzáří každou domácnost – včetně té vaší. Poohlédněte se po ní u specializovaného prodejce na eshop.superpodlaha.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.