Jak hravě zvládnout časté praní a žehlení prádla

Praní a žehlení prádla jsou spojovány zpravidla s ženskými aktivitami. I když, milé ženy, byste volný čas trávily raději jiným způsobem, tyto činnosti nevyzmizíkujete. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak s úsměvem na rtech zvládnout časté praní a žehlení prádla.

Začněme praním

Předtím než vhodíte oblečení do koše na prádlo, zvažte, zda je skutečně nutné ho naházet i do pračky. Často stačí věci jen vyvětrat. Když už prát musíte, tak šup s ním do pračky! Použijte SAT kouli odstraňující vodní kámen. Je ekologická, chrání topnou spirálu vaší pračky, a zároveň zvyšuje účinnost praní. A co je sympatické, jejím opakovaným použitím při 3 praní za týden vydrží její účinky přes 10 let!

Žehlení nemusí být vždy jen za trest

Jestliže stále žehlíte obyčejnou žehličkou, pak na sebe šijete bič. Naše rada zní: Co nejdříve si kupte kvalitní parní generátor, protože jakmile ho jednou vezmete do ruky, žehlení se změní v radost. Nevěříte? Zkuste! Parní generátor je žehlička snů. Vaše nová chytrá kámoška rozpozná druh tkaniny, načež nastaví ideální teplotu a množství páry sama.

I do těchto končin pronikla umělá inteligence! Navíc, i když zapomenete žehličku na látce, nikdy už žádnou tkaninu nespálíte. Výkonná pára vyhladí každičký záhyb a vy můžete piglovat konečně s úsměvem na rtech!

Žehlička nebo sušička?

Pro moderní hospodyňky mnohdy odpadá žehlení z důvodu pořízení sušičky. Nicméně musíte najít pro tuto pomocnici místo v domácnosti. Někdy ženy volí i usazení sušičky a pračky nad sebou v tzv. komínu anebo formou dva v jednom. Nadýchané prádlo, obzvláště froté ručníky si užijete! Měkoučké, heboučké. Ovšem když neodhadnete správný materiál, místo vašeho luxusního svetru můžete ze sušičky vytáhnout svetřík pro batole…

Chybí vám motivace?

Jestliže koš s vypraným prádlem už přetéká, zkuste žehlení spojit s něčím, co máte rády. Popadněte do ruky svou novou skvělou žehličku, pusťte si oblíbenou muziku či se podívejte při žehlení na seriál. Anebo si do sluchátek navolte lekci angličtiny, na kterou nezbývá jindy čas. Koneckonců zapojte třeba své děti, které vám mohou pomoci se složením vyžehleného prádla.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.