Nábytek podle posledních trendů? Menší, kvalitnější a z masivního dřeva

Jakým směrem se ubírají trendy v oblasti nábytkářství? Prodejci se shodují, že zákazníci jeví největší zájem o menší množství precizně zpracovaného nábytku z kvalitního materiálu. V centru pozornosti jsou ekologie a zdravotní nezávadnost. Stále oblíbenější je nábytek z masivu, který je nadčasový a hodí se do moderního i klasického interiéru.

V popředí zájmu je nábytek z masivu

Prodejci nábytku se musí trendům přizpůsobit. Lidé se častěji stěhují a bydlí v menších bytech, takže vyžadují odolný nábytek, který vydrží i častější přesuny a méně šetrné zacházení. V tomto směru je nábytek z masivu nepřekonatelný, protože je velmi odolný a lze jej poměrně snadno renovovat.

Zájem o bydlení s menšími dispozicemi je reakcí na rostoucí nájmy a pořizovací ceny bytů. Zároveň přibývá singles, kteří v některých světových velkoměstech tvoří přes 50 procent z celkového zastoupení obyvatel.

Český masivní nábytek táhne více než exotika

Ze statistik prodeje nábytku vyplývá, že je velký zájem o menší pohovky na úkor velkých sedacích souprav. Jasně vede subtilnější a menší nábytek, což potvrzují i mnozí výrobci nábytku z masivu. Zákazníci současně apelují na používání lokálních materiálů. Po exotických dřevinách již není taková poptávka jako v minulosti, ale naopak se více prodává nábytek z dubového, bukového a smrkového dřeva.

interiér s nábytkem z masivního dřeva

Velkou nabídku nábytku z kvalitního českého dřeva najdete například v e-shopu extra-nabytek.cz. Najdete v ní skříně, komody i postele z masivu ze stromů z výhradně českých lesů. Překvapivě jde o cenově dostupný sortiment, který uspokojí i náročnější zákazníky.

Zatímco ještě relativně nedávno bylo nakupování nábytku přes internet okrajovou záležitostí, v posledních letech se musí online prodejci otáčet. Současně vychází vstříc zákazníkům, kteří vyžadují komplexní služby. Odborné poradenství, doprava zdarma od určité výše nákupu, výnos až do bytu a případná montáž se stávají standardem.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.