Chcete topit opravdu levně? Kvalitní tepelná čerpadla získávají až 75% tepla z okolního prostředí

Trápí vás vysoké ceny energií a hledáte způsob, jak snížit výdaje za teplo? Zvolte tepelné čerpadlo, které se u nízkoenergetických novostaveb v posledních letech stává takřka standardem. Jeho obrovská výhoda spočívá v tom, že dokáže využívat až 75% energie z okolního prostředí a vyšší počáteční investice se poměrně rychle vrátí. Zajímá vás, jak tepelné čerpadlo funguje a která zařízení patří mezi nejefektivnější?

Vaillant vyrábí tepelná čerpadla typu:

1.) vzduch/voda

Tepelná čerpadla vzduch/voda využívají teplo z okolního vzduchu. V případě čerpadel Vaillant geoTHERM VWL počítejte s velmi tichým chodem (dvojnásobné odhlučnění kompresoru, konstrukčních prvků a potrubí), vysokou účinností a minimálními nároky na údržbu. Jedná se o perfektní řešení úsporného vytápění v objektech, v rámci kterých není možné využívat zemní kolektory nebo hlubinné vrty.

Tepelná čerpadla Vaillant jsou vysoce spolehlivá a odolná. Nerozhodí je vysoké mrazy a to ani při výpadku elektrického proudu. Čerpadla lze doplnit o zásobník na teplou vodu a zapojit je do systému s dalšími zdroji (např. plynový kotel, elektrokotel nebo solární systém). K mání jsou varianty o výkonech 6, 8, 10, 14 a 17 kW (bez zásobníku vody) a kompaktní verze se zásobníkem vody o výkonech 6, 8 a 10 kW.

Čerpadla jsou řízena elektronicky a lze je ovládat i na dálku. Instalace je snadná a bezproblémová.

2.) země/voda

Tato čerpadla (řada geoTHERM VWS) využívají teplo ze zemního vrtu, podzemní vody nebo plošného kolektoru. Výkon čerpadla je díky stálé teplotě vyrovnaný po celý rok a výkonnější varianty, které lze zapojit do kaskád, se hodí i pro vytápění rozměrných objektů.

Tepelná čerpadla Vaillant geoTHERM VWS lze kombinovat se zásobníky teplé vody (od 270 do 390 litrů). Sofistikovaný řídící systém dokáže samostatně spolupracovat s jinými zdroji. Opět se můžete spolehnout na snadnou instalaci a široký výběr modelů s různým výkonem. Čerpadla bez integrovaného zásobníku teplé vody se vyrábí s výkonem 6, 8, 10, 14, 17, 22, 40, 38 a 46 kW. V případě čerpadla se zásobníkem vody do 175 litrů si můžete vybrat mezi modely s výkonem 6, 8 a 10 kW.

Pokud vás možnost jak efektivně využívat energie zaujala, přečtěte si o tepelných čerpadlech Vaillant více na www.kvalitni-tepelna-cerpadla.cz.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.