Cihlové obklady využijete v interiéru i exteriéru. Jak je vybrat správně?

Učarovaly vás stylové cihlové fasády domů, které jsou typické pro anglickou, holandskou a belgickou architekturu? Cihla má nezaměnitelná půvab a dodává domu jedinečný vzhled. Její velkou výhodou je nadčasový charakter a možnost kombinace s většinou moderních materiálů. Krásu neomítnutých cihel v posledních letech oceňují o mnozí Češi a neváhají prostřednictvím vkusných imitací vylepšovat interiéry bytů i kancelářské prostory. Není se čemu divit – s lehkostí rozbíjí unylost rovných ploch a vnáší dovnitř teplo domova.

Pořízením cihlového obkladu dosáhnete netušené změny charakteru interiéru, aniž byste se museli pouštět do náročné rekonstrukce. Ale po které variantě sáhnout? Možností je celá řada, cihlové pásky jsou k mání v širokém spektru odstínů (od sněhové bílé až po temně černou), takže se na své přijde opravdu každý. A liší se také strukturou podkladu.

Co si při výběru cihlových obkladů pohlídat?

K důležitým vlastnostem, na které byste měli při hledání ideálních cihlových pásků brát zřetel, patří především hmotnost. Příliš těžké obklady mohou způsobit potíže především v případě instalace na zateplovací systém.

Zajímejte se také o odolnost vůči UV záření. Kvalitní cihlové obklady si drží původní odstín i ve venkovním prostředí. Stejně tak by měly být odolné vůči tepelným výkyvům.

Samozřejmostí je snadná údržba bez nutnosti jakékoliv prevence před opotřebením. Kvalitní pásky poznáte mimo jiné podle toho, že je lze snadno a rychle omýt od nečistot.

Pro mnohé z vás může být podstatný i ekologický aspekt výroby. Pro klid v duši hledejte cihlové obklady, jejichž výroba příliš nezatěžuje životní prostředí.

Kde lze lícové cihly použít?

Imitace cihel je vhodná pro obložení zateplené fasády či na sádrokarton, ale využívá se i jako náhrada těžkých cihlových obkladů či pálených cihel. V exteriéru je často k vidění i jako obklad plotů.

V interiéru nachází cihlové pásky uplatnění jako obložení krbu, kleneb, komínu, rohů, oken a dveří.

Proč zvolit cihlové pásky Elastolith?

Odpovědí na otázku, kde hledat špičkové cihlové obklady, které věrně imitují cihly, je sortiment Elastolith. Historie pásků sahá do roku 1962, kdy byly vytvořeny originální receptury a postupy. Pásky se ručně vyrábí od roku 1982 v holandském Haaksbergenu.

Jak probíhá montáž? Je jednoduchá a zvládne ji každý trochu zručný kutil:

U nás lícové cihly zakoupíte u specializovaného prodejce na obkladynadomy.cz, který si za výjimečnou kvalitou sortimentu stojí. Ještě nikdy nemusel řešit byť jen jedinou reklamaci.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.