Prefa? To je hliníková střecha na celý život. Seznamte se s ní na veletrhu FOR ARCH

Nemá smysl podotýkat, že na některých věcech záleží ještě o něco více než na ostatních. Mít střechu nad hlavou, na kterou je spolehnutí za každé situace, je k nezaplacení. Ale jakou krytinu zvolit a na co si dát pozor? Vybrat správně není snadné, navíc jde o finančně nákladnou záležitost. Přesto existuje možnost, jak dilema nadobro vyřešit. Navštivte letošní veletrh FOR ARCH 2019 a seznamte se s českou značkou PREFA. Hliníkové střechy se vyznačují nadprůměrnou životností, a navíc jsou neuvěřitelně atraktivní.

Tradiční veletrh FOR ARCH právě začíná

Stavební veletrh FOR ARCH má v České republice nejdelší tradici a každoročně se na něm představují české i zahraniční firmy. Pokud akci znáte, ale v minulých letech vás odrazovala poněkud nižší účast, letos si přijdete na své. Již loni se na festivalu objevili výrobci a dodavatelé, kteří v minulosti chyběli kvůli obavám z ekonomické krize. Útlum však pominul a na specializovaném veletrhu bude opět pořádně nabito. Střechy, okna, stínící technika, ploty a brány, stavební materiály… na každém kroku narazíte na pořádnou porci inspirace pro stavbu i rekonstrukci.

Kromě výrobců a dodavatelů se na specializovaném oborovém veletrhu objeví také řemeslníci, developeři, investoři a zástupci dalších oborů, které nějakým způsobem souvisí se stavebnictvím. Jako obvykle se dozvíte novinky ze všech oblastí a seznámíte se s nápaditými řešeními a unikátními expozicemi.

Na 30. mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH se můžete přihlásit zde a získat čestnou vstupenku zdarma. Akce probíhá od 17. do 21.9. v letňanském veletržním areálu PVA EXPO PRAHA.

Proč si vybrat PREFU namísto běžné hliníkové střechy?

Upřednostníte-li při výběru střešní krytiny hliník, uděláte dobře. Ale aby vám radost z nové střechy nepokazily nečekané problémy, musíte se důsledně zorientovat v nabídkách jednotlivých výrobců. Na první pohled se vám budou jevit podobně, ale přitom mezi nimi panují velké rozdíly. V případě systémů značky PREFA vedle rozhodně nešlápnete.

Extrémně dlouhá životnost

Realizace střechy není levná záležitost. Mnozí stavebníci přitom disponují velmi omezeným rozpočtem a snaží se ušetřit na všem, na čem se ušetřit dá. Hliníkové systémy jsou často vnímány jako předražené a zbytečné – ale opak je pravdou. Navzdory prvotní investici, která je oproti krytinám z jiných materiálů o něco vyšší, může být v konečném důsledku levnější. Důvody jsou prosté – extrémně dlouhá životnost a prakticky nulová údržba. PREFA si je kvalitou svých střech jistá a garantuje ji zárukou na 40 let.

Střecha, kterou vítr nestrhne

Zjištění, že prudký vítr sebral střechu, není právě radostné. S PREFOU nic takového nehrozí, protože se nelepí ani neprobíjí hřebíky či vruty. Předností systémů je precizní složení a sešroubování. Jednotlivé dílce do sebe dokonale zapadají, a hliníková střecha díky tomu získává perfektní vlastnosti. S přehledem obstojí takřka v jakýchkoliv povětrnostních podmínkách – nerozhodí ji bouře s větrem do rychlosti cca 235 km/h. Rychlost nárazového větru přitom v ČR nikdy nepřesáhla 216 km/h (měřeno v roce 2007 na Sněžce).

O výjimečné odolnosti svědčí i fakt, že hliníkovou střechu volí i mnohé horské chaty. PREFU můžete spatřit na chatě Alpenvereinshaus Stüdlhütte na Großglockneru či při návštěvě ikonické restaurace Piz Gloria na štítu Schilthorn ve Švýcarsku. Ano – na místě, kde se točil šestý díl Jamese Bonda.

A jestli není příliš hlučná? Obavy nejsou na místě, rozdíl mezi hliníkovou a vláknocementovou střechou vaše ucho zaznamená jen stěží. Navíc se vždy nabízí možnost redukce hluku aplikací speciální protihlukové pásky.

Pokud vás hliníkové střechy a jejich praktické výhody zajímají, máte o důvod více k návštěvě mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.