Pískování systémem Torbo se používá nejen pro čištění fasády

Fasáda to nemá snadné – musí chránit dům před působením vnějších vlivů a přitom si udržet pěkný vzhled. V původním stavu ale nevydrží věčně, protože na ní postupem času ulívají atmosférické nečistoty a a organismy, jako jsou plísně, lišejníky a mechy. Aby si své vlastnosti udržela, musí se pravidelně čistit. Optimální perioda je pět až osm let a v případě zateplených fasád ještě častěji. Jenomže co když voda ani běžné prostředky nestačí? Můžete se obrátit na odborníky z AXIOM REAL, kteří disponují moderní technikou a hravě si s nečistotami poradí.

AXIOM REAL se zabývá čištěním fasád a dalších typů povrchů přes 15 let. Technici mají bohaté zkušenosti a při čištění využívají speciální přípravky, parní a vysokotlaké čističe a v případě potřeby také pískování systémem Torbo.

Pískování je metoda, která se nejčastěji využívá k čištění povrchů. Spočívá v tryskání jemných částic (voda a písek) na znečištěný povrch – může se jednat o stavby, kovy, zdivo i fasády.

Stroje Torbo mají oproti klasickému tryskáním několik podstatných výhod. Německý Institut pro bezpečnost práce BIA uvedl, že při pískování vzniká o 95 % méně prachu. Proto se technika používá ve více než 50 zemích. Systémy navíc nevyžadují napojení na externí média (elektřina, voda), a proto jsou mimořádně mobilní.

Bezprašové Torbo tryskače nachází využití i v zastavěných částech města, kde by užití jiných technologií vyžadovalo pomocné konstrukce zabraňující šíření prachu. Technici z firmy AXIOM REAL s nimi pracují také v interiérech – například při pískování podlah, stropů a sklepů.

Chcete-li se o pískování dozvědět více, přečtěte si další informace na www.ars.cz. Ve fotogalerii najdete ukázky realizovaných zakázek, ze kterých je patrné, jak efektivní může čištění se systémy Torbo být.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.