Přečtěte si, jak správně vybrat zahradní domek!

Zahradní domky patří k vyhledávaným doplňkům. Obvykle mají podobu stavby ze dřeva a rozdíl spočívá především v účelu využití. Zatímco pro některé je zahradní domek spíše ozdobou a místem, kde se lze schovat před ostrými slunečními paprsky či letním lijákem, pro zahrádkáře představuje praktické úložiště pro nástroje a techniku. Chcete-li svou zahradu obohatit o zahradní domek i vy, přečtěte si následující tipy.

Koupit, nebo postavit svépomocí?

Pro zručného kutila je stavba zahradního domku spíše zábavou, ale jinak se s ohledem na dostupné ceny vyplatí hotové řešení. Kvality a estetické hodnoty zahradních domků od renomovaných výrobců, není snadné dosáhnout.

Výhodou zahradních staveb ze dřeva je, že nevyžadují klasické základy. Mohou stát na rovné zpevněné ploše (např. na dlažbě či betonu), ale také na zemních vrutech. Právě ty realizaci domků výrazně zjednodušují a urychlují. Stavební povolení samozřejmě nepotřebujete.

K jakému účelu budete domek využívat?

Před tím, než si zahradní domek pořídíte, promyslete, k čemu vám bude sloužit. Respektive si ujasněte, zda potřebujete spíše příjemné posezení, nebo kůlnu pro uskladnění všeho možného. K mání jsou altány, pergoly, minichatky, domky na nářadí, domky pro děti i garáže a přístřešky pro auto.

Rozhodující je kvalita provedení

Zahradní domek si pořizujete na mnoho let, a proto se na něm nesnažte za každou cenu ušetřit na úkor kvality.

Z kvalitního dřeva a v souladu s moderními technologickými postupy jsou vyrobeny zahradní domky značek Herold a Palmako, jejichž zdařilé architektonické pojetí sluší každé zahradě. Jsou bezpečné, ekologické a nenáročné na údržbu.

Domky na zahradu, na nářadí i pro děti najdete v nabídce specializovaného prodejce Domky Herold na www.domky-herold.cz. Na své si přijdou také zájemci o plechové domky – sortiment zahrnuje také stavby značky BIO-HORT s pozinkovaným povrchem.

You may also like...

1 Response

  1. Domky-Delta.cz napsal:

    Pěkný článek. Doporučujeme zahradní domky nechat i pojistit. Většinou se to dá připojistit k rodinnému domu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.