Dřevěný zahradní altán – stavba, kterou zkátka musíte mít

Jen si to představte. Sedíte na pohodlném ratanovém nábytku, popíjíte svůj oblíbený nápoj, kocháte se pohledem na čerstvě posekaný trávník… A nejednou se nebe zatáhne a začne pršet jako z konve. Vaše odpolední idylka končí a vám nezbývá, než rozmary počasí přečkat doma. Modelovou situaci jste zřejmě mnohokrát zažili takříkajíc na vlastní kůži a přitom stačilo, kdybyste měli po ruce venkovní přístřešek – altán. Pokud již nějakou dobu přemýšlíte nad stavbou zahradního altánu, neodkládejte ji na neurčito!

Altán by na žádné zahradě neměl chybět. V žádném případě se však nejedná o pouhý přístřešek, který vám v případě nouze poskytne ochranu před rozmary počasí – praktická funkce jde ruku v ruce s estetickou. Pořídíte-li si altán, získáte okrasný prvek, který vaši zahradu oživí.

Zahradní altány se vyrábí z nejrůznějších materiálů, ale většina lidí se stále přiklání k přirozenému vzhledu. Dřevo hraje prim a odsouvá všechny ostatní materiály do ústraní. Kombinace hliníku a skla je sice exkluzivní, ale na zahradu „tradičního“ charakteru dvakrát nezapadne. Preferujete-li přírodní vzhled, pravděpodobně vaše volba padne právě na dřevo.

Co se týče upevnění, zemní vruty se postarají o to, abyste nemuseli ztrácet čas se základy. Udrží i velmi těžkou konstrukci a zajistí altánku vynikající stabilitu. Navíc je lze dle potřeby kdykoliv snadno odmontovat.

Stavbu stavebnicového altánu zvládne každý

Nepatříte-li mezi kutily, pro které je stavba altánu výzvou, patrně s přikloníte k montáži altánu s typizovaným půdorysem. Jde o stavebnice, jejichž montáž je rychlá a snadná. Součástí balení bývá podrobný návod, ale také spojovací materiál a střešní krytina (obvykle šindel „bobrovka“). Bohatou nabídku typizovaných altánů v různých designových provedeních spousta českých dodavatelů.

Vadí vám uniformita? Nechte si vyrobit altán na míru

Dřevěné altány z dílny českých výrobce jsou bezesporu správnou volbou. Aktuální nabídka katalogových staveb čítá klasické otevřené varianty, ale také uzavřené altány s prosklením. A ti z vás, kteří se se sériovou výrobou nespokojí, jistě ocení možnost výroby altánu na zakázku dle individuálního návrhu. Dejte průchod své kreativitě a nechte si vyrobit přístřešek, který plně odpovídá vašemu vkusu a požadavkům.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.