Pořidte si trampolínu – užije si s ní celá rodina!

Podle některých lékařů sice trampolíny nejsou příliš bezpečné, ale v praxi jsou na vině především rodiče nedodržující základní pravidla bezpečnosti. Pokud vás ratolesti prosí o pořízení zahradní atrakce, o které jste si v dobách svého dětství mohli nechat zdát, neváhejte a sen jim splňte. Pro děti je pohyb na čerstvém vzduchu tím nejlepším, co jim můžete dopřát. Pravděpodobně se k nim nakonec přidáte i vy, protože skákání na trampolíně je neuvěřitelně zábavné.

Na trampolíně lze skákat téměř celoročně. Kdykoliv to počasí dovolí, mohou se děti dosyta vydovádět. Z trampolíny se stává nedílná součást zahradní výbavy – běžně je k vidění po boku zahradního nábytku, grilu, bazénu a ostatních věcí. Jejím nezpochybnitelným přínosem je příznivý vliv na fyzickou kondici. A to jsou pádné argumenty, proč by trampolína s ochrannou sítí neměla chybět ani na vaší zahradě.

Ale na co si dát pozor při výběru? Hlavní roli hraje velikost. A přestože možná nemáte velký rozpočet, neměli byste na úkor velikosti šetřit. Nemáte-li dost místa pro model s čtyřmetrovým průměrem, stoprocentně se na vaši zahradu vejde trampolína 305 cm. Počítejte s tím, že menší plocha nenabízí tak dobré odpružení. Prostor vám zaberou i pružiny, kryty pružin na trampolínu a ochranná síť, která by na trampolíně rozhodně neměla chybět.

Důležitým kritériem výběru je limit maximálního zatížení. Některé trampolíny unesou i 150 kg, což je dobrá příležitost pro každého, kdo by rád shodil nějaké to kilo. Skákání posiluje rovnováhu těla, spaluje kalorie a odbourává stres.

K mání jsou také trampolíny zapuštěné do země. Jejich výhoda spočívá v tom, že nenarušují vzhled zahrady a jsou méně nebezpeční i bez ochranné sítě. Podmínkou je, aby byla zapuštěna na rovném terénu s menším spádem směrem od trampolíny (kvůli odtoku vody). Obecně je rychlejší a jednodušší montáž klasické volně stojící trampolíny.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.