Venkovní osvětlení podtrhne krásu vaší zahrady i po setmění

O významu interiérového osvětlení jsme již v minulosti psali několikrát, ale zapomněli jsme zdůraznit, že stejně důležité je i vhodně zvolené venkovní osvětlení. Máte-li před domem pěkně upravenou zahradu, zdůrazněte její krásu i po setmění! Nebojte se horentních částek na vyúčtování za elektřinu – moderní zdroje světla nabízí úsporný a přitom efektivní provoz.

Předtím, než se pustíte do nákupu…

Venkovní osvětlení je široký pojem a v prvé řadě si budete muset ujasnit pár základních požadavků. Tedy především to, co chcete nasvětlit a kde budou svítidla umístěna.

Je logické, že terasa nebo schody u vchodu do domu vyžadují intenzivnější světlo než skalka nebo okrasná fontánka. Kvalitní osvětlení si zaslouží také prostor v okolí bazénu a vůbec ve všech místech, kde hrozí riziko zranění.

Co se týče umístění, záleží na hodnotě IP krytí – ta určuje odolnost svítidla vůči vnějším vlivům (např. voda, prach apod.) a samozřejmě i na typu světelného zdroje. Z hlediska úspory doporučujeme svítidla s pohybovými čidly a LED technologií – provoz takového venkovního osvětlení není ani zdaleka tak finančně náročný jako v případě běžných zdrojů.

LED reflektory a venkovní sloupky

Buďme však trochu konkrétnější – které typy venkovního osvětlení nesmí chybět ani na vaší zahradě?

LED reflektor produkuje intenzivní světlo, které zajistí dobrou viditelnost. Je nedílnou součástí moderního souboru zahradního osvětlení, protože snoubí vysoký výkon, úsporný provoz a dlouhou životnost. S reflektorem hravě nasvítíte velkou plochu.

Venkovní sloupek nemusí nutně vypadat jako zásuvkový sloupek – dle charakteru zahrady můžete volit i stojací lampy. V každém případě získáte efektivní osvětlení chodníčků nebo příjezdové cesty. Milovníci designu si přijdou na své – sloupky jsou k mání v elegantním minimalistickém hávu, ale také jako zdobené dekorace evokující historické lampy z předminulého století.

Tip na závěr: Široké spektrum kvalitního venkovního osvětlení najdete u specializovaného prodejce na www.uni-svitidla.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.