Odvlhčovač vzduchu: Zbaví vás problémů s vysokou vlhkostí

Potýkáte se doma s příliš vlhkým vzduchem? Ten není ideální jak pro vaše zdraví, tak samotné obydlí. Ve vlhkém mikroklimatu si libují plísně a daří se v něm i korozi. S vysokou vlhkostí se přitom nepotýkají pouze stavby, které zasáhly povodně. V budovách s nevhodně řešenou izolací se může vlhkost vyskytovat celoročně. Jak z toho ven? Jednoduché a přitom efektivní řešení představují vysoušeče vlhkosti neboli odvlhčovače.

Pokud vás napadlo, že se vlhkosti zbavíte klasickým vytápěním – například přenosným topením, raději od svého záměru upusťte. Vysoušeče vlhkosti mají až o 60 % vyšší účinnost a velmi pestré možnosti využití.

Odvlhčovač vzduchu snižuje vzdušnou vlhkost, která by mohla způsobit poškození zdiva a dřevěných prvků. Je ideální do míst, kde se pohybují alergici a osoby s kožními nemocemi, záněty kloubů a revmatismem. Díky vysoušeči nebudou vznikat plísně a rez.

odvlhcovac-vzduchu

Jak vysoušeč vlhkosti funguje?

Odvlhčovač nasává vlhký vzduch z místnosti. Ten se uvnitř zařízení ochlazuje pomocí chladící jednotky a při následném ohřevu kondenzuje. Kapky směřují do odvodňovací nádrže a suchý vzduch je vypuštěn do oběhu. Některá zařízení pracují na principu absorpční technologie, kdy vlhkost pohlcuje absorbent. Tyto typy odvlhčovačů charakterizuje velmi tichý chod, ale nižší výkon.

Jak správně vybrat odvlhčovač?

Nabídka přístrojů je pestrá a ty nejlevnější vysoušeče nestojí více než pár tisíc korun. Profesionální přístroje, které jsou určeny do velkých prostorů, však stojí několikanásobně vyšší částky. Vy se při výběru orientujte podle velikosti místnosti, do které je vysoušeč určen, výkonu a vzduchového výkonu, objemu nádrže a nadstandardních funkcí – za zmínku stojí senzory vlhkosti, které zajišťují automatické vypnutí přístroje v momentě, kdy vlhkost vzduchu dosáhne požadované hodnoty.

Tip na závěr: Kvalitní odvlhčovače řady SUNLINE vyrábí přední český výrobce AGIDA s.r.o. V nabídce najdete také infratopení, plynová topidla a další produkty z sortimentu tepelné techniky.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.