Noční zahrada sluncem zalitá

Zahrada je pro mnohé místem, kde tráví hodně svého volného času. A pokud se jedná o okrasnou zahradu, dbá se o to, jak vypadá. A nejen přes den.

V noci dotvářejí vzhled zahrady zahradní svítidla. Ať už se jedná o bodové nasvětlení určité části zahrady, tlumené osvětlení pro atmosféru nebo osvětlení chodníků, nejčastějším problémem bývá elektrický rozvod. Řešením, jak nezasahovat do trávníku, mít bezpečné a elegantní osvětlení, mohou být solární světla.

Vidět kam stoupnout

V každé zahradě je chodník, který v noci může být osvětlen různým způsobem. Jedním z nejčastějších řešení jsou sloupky s lampou. Solární zahradní svítidla mají sloupek s hrotem, který se jednoduše zapíchne do země tam, kde se rozhodneme. Pokud chceme změnit rozmístění, protože se nám například zdá, že některá lampa není na vhodném místě, jednoduše ji ze země vytáhneme a zapíchneme na jiné, vhodnější místo. Jelikož solární svítidla nepotřebují přívod elektrické energie, máme nekonečné množství možností, jak si vhodně rozmístit, doplňovat nebo měnit osvětlení kolem chodníku. Nemusí to být jen sloupky, můžeme si vybrat z různých tvarů a velikostí.

Osvětlená voda

Bazény a zahradní jezírka se stávají stále častější součástí dnešních zahrad. Nejsou jen funkčním doplňkem, ale splňují i ​​designové hledisko zahradního celku. Noční koupání při tlumeném osvětlení, nebo posezení u vody s romantickým osvětlením je možné vytvořit podle svých představ. Solární světla na zahradu lze využít i pro takové účely. Velkou výhodou, kromě variability, je i vysoká bezpečnost. Nepotřebují elektrické rozvody, a solární technologie pracuje s bezpečným, velmi nízkým elektrickým napětím. Netřeba se proto obávat žádného náhodného poškození, elektřina v tomto případě neublíží. Naopak, pro vodní plochy jsou určeny plovoucí solární lampy, které mají solární panel zabudovaný, takže celý den i noc plavou po vodní hladině – přes den se nabíjejí, a v noci svým světlem vytvářejí jedinečnou atmosféru.

Posezení u světla

K zahradám patří také terasy nebo altánky se zahradním posezením. I takové místa lze osvětlit, a použít na to stolové solární osvětlení. Stromy, ploty, konstrukce můžeme doplnit různými typy, mohou to být například solární designová svítidla. Závěsná svítidla mohou být různobarevná, v zajímavých designech, buď jako samostatné lampy nebo jako designové světelné řetězy. Při posezení oceníte stolní solární lampy. Jejich výběr je široký, v různých tvarech a provedeních, které doplní každý zahradní stůl.

Všechny solární svítidla mají společné to, že nepotřebují rozvody elektrické energie. Jsou nezávislé, jejich instalace je velmi jednoduchá. Stejně jsou velmi bezpečné i pro děti a domácí zvířata. Lze je bez problémů přemisťovat, a tím, že využívají k svícení sluneční světlo, pomáhají šetřit životní prostředí. Zkrášlete si i vy svou zahradu pomocí slunce.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.