Ještě nemáte pergolu? Prozradíme vám důvody, proč si ji pořídit!

Pergola je exteriérový architektonický prvek, který se na zahradách objevuje stále častěji. Pokud jste s pořízením přístřešku váhali, máte nejvyšší čas vše napravit. Prozradíme vám výhody a nejčastější i méně obvyklé způsoby využití.

Díky pergole bude vaše zahrada vypadat útulněji. Nedáte na ni dopustit vždy, když se společně s přáteli sejdete při grilování. Poskytne vám perfektní zázemí a ochrání před nepříznivým počasím. Poslouží jako sluneční clona i deštník. Budete moct trávit venku mnohem více času, aniž by vás vyrušila prudká letní přeháňka či ostré sluneční paprsky.

Dřevo, hliník a ocel

Lidé si pořizují pergoly z mnoha důvodů. Stejně tak lze pergoly rozdělit do několika kategorií, například na základě materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, typu konstrukce nebo účelu využití. Největšímu zájmu se těší dřevěné pergoly, nicméně špatnou volbou nejsou ani konstrukce z oceli či hliníku. Výběr materiálu je otázkou priorit a estetického vnímání. Hliník a ocel působí moderně a nemusí se nijak udržovat. Protiargumentem je vyšší pořizovací cena skutečnost, že nemusí zapadnout do každé zahrady. Pro dřevo naopak hovoří cenová dostupnost, přírodní charakter, který vypadá přirozeně a harmonicky.

Jak využít pergolu? Budete se divit…

Vraťme se však ke způsobu využití pergoly. Může mít čistě estetický charakter (např. jako konstrukce pro pnoucí rostliny), zastávat funkci zastřešení terasy či verandy a v neposlední řadě sloužit jako neuzavřená garáž. Jedná se o velmi levnou a vizuálně přitažlivou variantu přístřešku pro auto.

Někteří lidé používají pergoly jako alternativní zastřešení pro bazén. Nejedná se sice o zastřešení, které by prodlužovalo koupací sezónu a umožňovalo koupání za nepříznivého počasí – na druhou stranu ale ochrání vodu před nečistotami z ovzduší a v případě střechy z vhodně zvoleného materiálu zajistí rychlejší ohřev vody.

Načerpejte inspiraci

Pokud vás pergoly zaujaly, nepřehlédněte fotogalerii plnou inspirace na www.arcointerier.cz. Výrobce nabízí dřevěné a pro zájemce také hliníkové a ocelové pergoly za skvělé ceny.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.