Nepodceňujte citlivost a bezpečnostní prvky vodoměru!

Ke spravedlivému rozúčtování vody mezi jednotlivými vlastníky bytů slouží vodoměr. Zařízení je samozřejmě také nedílnou součástí vodovodního systému rodinných domů. A přestože nijak neovlivňuje reálnou spotřebu vody, je nezbytný pro průběžnou kontrolu. Zároveň nás může k nižší spotřebě motivovat. V následujících řádcích vám prozradíme, jak je to s kontrolou a výměnou vodoměrů a na koho se v souvislosti s instalací obrátit.

Jak často probíhá kontrola vodoměru?

Vodoměry se musí kontrolovat pravidelně. Pro SV každých šest let a pro TUV každých pět let. Vodoměry namontované od počátku roku 2012 podléhají sjednocené kontrole, která probíhá každých pět let.

Na co si dát pozor?

Spousta uživatelů kvalitu vodoměru podceňuje, ačkoliv je v zájmu každého, aby byl přístroj maximálně přesný a odolný vůči nežádoucí manipulaci. Vodoměry se obvykle umisťují do míst za bytovými dveřmi, kde se špatně kontrolují. Výrobci se naštěstí soustředí na inovace vedoucí k lepšímu zabezpečení a přesnějšímu měření.

Před neoprávněnou demontáží chrání vodoměr plomba. Pro technicky zdatnějšího člověka však překonání nejlevnějších plomb nepředstavuje problém. Proto se v posledních letech stále častěji používají číselné plomby, které chrání vodoměry mnohem efektivněji.

V rámci výměny vodoměru nezapomeňte, že není podstatná jen nízká cena zařízení, jako spíše citlivost a ochranné prvky. Obraťte se na kvalifikovanou montážní firmu, která disponuje certifikací (osvědčení meteorologického institutu). Dohlédněte na to, aby firma provedla odečet starého vodoměru a zkontrolovala neporušenost montážní plomby.

S výměnou vodoměru vám pomůže INMES

Chcete-li se o problematice vodoměrů dozvědět další informace, zamiřte na www.mereni-tepla.cz. Společnost INMES se zabývá prodejem a montáží výrobků renomovaných značek a aplikací technologií pro rozvod tepla a vody. Kvalifikovaní technici provádí montáže i demontáže vodoměrů a nabízí nové i repasované přístroje.

You may also like...

1 Response

  1. Hana napsal:

    Dobrý den, delší dobu jsme sháněli vodoměr do bytu. Bohužel jsme moc nevěděli podle čeho vybírat. Pak mi ale kamarádka doporučila stránku http://www.mereni-tepla.cz/vodomery. Kde jsme se dozvěděli všechny důležité informace a vybrali ten správný. Vřele doporučuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.