Na co se zaměřit při výběru sedacího vaku

Uvažujete nad tím, že svému dítěti pořídíte do dětského pokoje sedací vak? Je to rozhodně skvělý nápad, který ocení nejen vaše dítě, ale také jeho lékař. Podle mnohých lékařů je totiž sedací vak konečně kus nábytku, kde může dítě pohodlně, správně, a především zdravě ležet, případně sedět. Je však třeba nepodcenit výběr tohoto nevšedního kusu nábytku. Například je zapotřebí si ještě před koupí sedacího vaku zodpovědět několik otázek, od jejichž odpovědí se při výběru vaku odpíchnete.

Otázky, které je třeba si předem zodpovědět

Především je třeba si zodpovědět otázku, komu bude vak určen. Kupujete ho tedy dítěti? Nebo má nahradit lehátko na zahradě? Další otázkou, na kterou je třeba znát odpověď, je, jestli se na něm bude sedět, ležet nebo obojí. Přece jen je trh plný různých typů sedacích vaků a odpověď na tuto otázku vám nabídku rapidně zúží.

Taktéž je třeba vědět, kam hodláte umístit vak či jak často se bude používat. Nebo ho snad budou používat i domácí mazlíčci? I to je otázka, na kterou je třeba znát odpověď dříve, než si sedací vak přinesete domů.

Vybírejte podle materiálu potahu

Při výběru hraje roli kvalita materiálu, z něhož je vyroben potah sedacího vaku. Zejména pokud máte doma domácího mazlíčka, který rád na sedací vak sedá, je třeba volit odolný a kvalitní potah. Nejlépe by měl být potah snímatelný a materiál pratelný. Zbavíte se tak hravě chlupů nebo nečistot, které se na vaku usadí. Materiál by se neměl podceňovat, je to podobné jako při výběru dětského prostěradla.

V současné době jsou potahy nejčastěji vyráběny z nylonu, taktéž z polyesteru, dále také z bavlny, manšestru a mimo jiné i z plyše, eko kůže nebo z pravé kůže.

Rozhodující je i výplň sedacích vaků

Při výběru je taktéž velice důležité vědět, jakou výplň sedací vaky ukrývají. Většinou se setkáte s kuličkami z polystyrenu, které je však třeba postupně doplňovat. Některé sedací vaky jsou plněné vzduchem, jiné zase přírodními materiály.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.