Venkovní sauna promění vaši zahradu či terasu v pozemský ráj. Pro boj s viry není nic lepšího.

Nejlepší, co můžete udělat pro své zdraví, je chodit pravidelně do sauny. Aby si vaše tělo mohlo vybudovat imunitu proti nemocem a nachlazení, nestačí saunování jen v zimních měsících. Naopak, celoroční saunování pomáhá nastavit termoregulační systém vašeho těla. To pak lépe odolává zimním a letním výkyvům teplot a poradí si i s mnoha viry a bakteriemi, které na něj neustále útočí.

Saunování venku je návratem k přírodě

Kdo jednou vyzkouší výhody venkovního saunování, velmi snadno mu propadne. A není se čemu divit. Čerstvý vzduch a příroda okolo dává saunování jiný rozměr. Sledovat oknem, z příjemně roztopené sauny, poletující vločky sněhu nebo se dívat na kouzelné západy slunce, vaši romantickou duši naplní mnohem více, než kdybyste měli saunu někde v koupelně mezi čtyřmi stěnami. V sauně přímo pod noční oblohou zažijete doslova příval nové energie.

Máte-li vlastní pozemek, bude se zahradní sauna nebo saunový domek skvěle vyjímat nedaleko bazénu nebo koupacího jezírka. To navíc skvěle funguje jako asi nejlepší způsob ochlazení pokaždé, když vyjdete rozehřátí ze sauny. Můžete jej totiž využívat i zimě – stačí vysekat díru do ledu, jako to dělají v kolébce saunování ve Finsku.

Venkovní sauna však může rozšířit možnosti relaxace i na terase či balkóně vašeho bytu. Pro saunu stačí počítat s relativně malým prostorem, vždyť rodinná sauna pro 4 osoby se vejde už na půdorys kolem 200 x 200 cm. Výhodou je, že máte saunu doslova jen pár kroků od svého obývacího pokoje nebo ložnice.

Pro příklady ze života nemusíme chodit daleko. Český činoherní a muzikálový herec a dabér Lumír Olšovský si pořídil venkovní saunu od společnosti SaunaSystem. Ze sauny má překrásný výhled na téměř celou Prahu a jeho terasa tak slouží jako příjemná oázu klidu a relaxace.

Ale nechme promluvit samotného majitele této české venkovní sauny. O tom, kdy začal se saunováním, jak často se saunuje a proč si saunu do svého nového bytu pořídil.

www.saunasystem.cz

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.