Ve stínu kazetové markýzy

Znáte lepší místo pro odpočinek po náročném dni než terasu? Její využití je ale mnohem pestřejší a stejně tak na ni lze uspořádat grill party s přáteli nebo jinou akci na čerstvém vzduchu. Chceme-li si však pobyt na ní užít plnými doušky, musíme zajistit, abychom se cítili pohodlně i v momentě, kdy nás začnou připalovat ostré sluneční paprsky. Zkrátka a dobře – bez efektivního stínícího systému nikdy nevyužijeme potenciál terasy naplno a mezi nejjednodušší řešení patří venkovní markýza.

Venkovní markýzy jsou nedílnou součástí teras na přímořských riviérách a i vy se díky nim můžete každý den cítit tak trochu jako na dovolené. K jejich estetické hodnotě se ale vrátíme na závěr a nyní se zaměříme na funkční stránku.

Posláním markýzy je ochrana před intenzivním sluníčkem, což oceníte vždy, když vás bude chtít bez varování oslepit svými paprsky. Stínící systém se skládá z látkového plátna, které se vysouvá po teleskopických ramenech a umožňuje rychlé zatažení v případě náhlého prudšího větru. S tím si markýza příliš nerozumí a slouží výhradně k zastínění.

Cenové rozpětí markýz je pestré a ty nejlevnější jsou k mání již za několik málo tisíc korun. Záleží na vašich požadavcích a to nejen těch na estetiku, ale také vybavení systému. V každém případě si neváhejte připlatit za elektrické dálkové ovládání, které je mnohem pohodlnější než standardní manuální. K markýze dostanete dálkový ovladač, díky kterému budete pohyb systému ovládat takříkajíc stiskem jediného tlačítka. Za zmínku stojí i čidla, která detekují zvýšený pohyb větru nebo vydatný déšť a markýzu samy zatáhnou.

V čem tkví výhody kazetové markýzy?

Pro ty, které vyžadují o stupeň lepší řešení, je ideální kazetová markýza. Látka a další prvky markýzy se zatahují do kazety umístěné nad oknem, která je chrání a zamezuje jakémukoliv poškození. Kazetové markýzy mají mnohem delší životnost než klasické výsuvné varianty a uplatňují se především v podmínkách, kde dochází k častým klimatickým změnám. Tedy i u nás.

Shrnuto a podtrženo, díky markýze využijete terasu naplno a zároveň získáte výrazný prvek, který umocní celkovou atmosféru. Markýzy jsou k mámí v rozličných designových variantách a i vy jistě najdete takovou, jejíž textura bude plně korespondovat s domem a okolním.

Kazetová markýza 02

Kazetová markýza 03

Kazetová markýza 04

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.