Dřevěné parkety jsou trendy. Proč byste si je měli pořídit?

Říká se, že podlaha je duší interiéru. A jakou duši má váš domov? Pokud jste se rozhodli, že se pustíte do renovace a nahradíte starou podlahu zbrusu novou, téměř jistě jste na seznam horkých kandidátů napsali i parkety. V opačném případě byste měli, protože se nabízí spousta důvodů, proč si vybrat právě tento typ krytiny. Umělé materiály sice oplývají skvělými vlastnostmi, ale chybí jim něco, co najdete pouze u dřeva. Přírodní materiál je komfortní a působí doslova jako balzám na duši. Navíc dobám, kdy se parkety objevovaly jen v luxusních sídlech, dávno odzvonilo. Jsou cenově dostupné a vyjímají se téměř všude.

Vybrat parkety s optimálním poměrem ceny, kvality a užitných vlastností není snadné. V případě značky Wölfel však chybu neuděláte. Parkety Wölfel jsou pružné, mají nízkou elektrickou vodivost, dobře izolují teplo a snadno se udržují. Za pozornost stojí také pozitivní vliv na mikroklima v místnosti a vhodnost pro alergiky – na antistatickém povrchu nedochází k usazování prachu, jako je tomu na jiných typech podlah. Čištění spočívá v pravidelném vysávání a občasném přetření vlhkým hadrem a neutrálním čistícím prostředkem.

Dřevěné parkety jsou esteticky a tvarově rozmanité. Nabídka je široká a je jen na vás, po jaké variantě nakonec sáhnete. K mání jsou různé velikosti, tloušťky a třídy. Zároveň se musíte rozhodnout mezi několika typy povrchových úprav.

Je lepší lak, nebo olej?

Laky na podlahy jsou odolné, trvanlivé a nemusí se udržovat pomocí speciálních čistících přípravků. Nevýhodou takto ošetřených podlah je, že je nelze opravit lokálně, ale pouze celoplošně.

V posledních letech se zvýšil zájem o oleje na podlahy, a to zejména díky možnosti lokální renovace a atraktivního vzhledu. Nevýhodou je náchylnost na poškrábání pevnými nečistotami, například pískem a drobnými kamínky.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.