Jaká vrata do garáže? Tip, které vám rozhodování usnadní

Garáž je nedílnou součástí většiny rodinných domů, a právě proto by se jí mělo dostávat dostatečné pozornosti. Středobodem vašeho zájmu by měla být především garážová vrata. Na středním prvku totiž závisí bezpečnost, komfort i estetika. Jaký typ vrat zvolit, aby vám ve všech ohledech vyhovovala?

Pokud vaší garáž hyzdí stará dřevěná data vyrobená dávno před revolucí, s investicí do nového modelu rozhodně neváhejte. Budete se však muset rozhodnout pro konkrétní variantu s charakteristickým otevíráním.

Sekční vrata

Klasika, která se vyznačuje velmi dobrými tepelně-izolačními vlastnostmi, to jsou sekční vrata. Svislé otevírání a zasouvání pod strop z nich dělá rozumnou volbu pro každého, kdo potřebuje dostatek prostoru v garáži i před ní.

Posuvná vrata

Posuvná vrata jsou se na rozdíl od sekčních, rolovacích a výklopných vrat neotvírají nahoru pod strop – zasouvají se do strany a nechávají tak prostor pod stropem volný. Takový systém oceníte především v případě, že máte v garáži podstropní úložný systém a nechcete se ho kvůli montáži nových vrat zbavit.

Rolovací vrata

Jednoduchá konstrukce a otevírání narolováním o hliníkového boxu umístěného nad stavebním otvorem, to jsou rolovací vrata. Jejich největší výhoda spočívá v tom, že konstrukce nezabírá prostor před garáží a uvnitř vyžaduje minimum místa.

Výklopná vrata

Moderní výklopná vrata již před garáží vyžadují dostatek prostoru, odmění vás bytelnou konstrukcí a stylovým vzhledem.

Dvoukřídlá vrata

Chcete-li vrata používat stejně jako klasické dvoukřídlé dveře, budou vám vyhovovat dvoukřídlá vrata. Uvnitř garáže nezabírají žádné místo, a navíc je lze otevírat jen zčásti, což je praktické, když potřebujete pouze projít. V případě potřeby je možné i tento typ vrat doplnit stropním pohonem.

Máte vybráno? Podrobnější informace o všech typech garážových vrat najdete na stránkách montujeme-vrata.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.