8 důvodů, proč si pořídit infrasaunu

Záleží vám na svém zdraví a hodláte do něj investovat nějakou tu korunu? Pak se vám bude líbit infrasauna neboli infrakabina. Jde o dřevěnou kabinu, na první pohled stejnou jako klasická sauna. Zdrojem tepla jsou však infrapanely, které mají na lidský organismus blahodárný vliv. Přečtěte si následujících 8 důvodů a rozhodněte se dle vlastního uvážení.

1. Redukce hmotnosti

Infrasauny jsou vynikající při redukci hmotnosti. Za pouhou půlhodinku saunování  spálíte přibližně 600 kilokalorií!

2. Zmírnění celulitidy

Relaxací efektivně odstraníte celulitidu. Infra sauna urychluje jakýkoliv program zaměřený proti celulitidě.

3. Stimulace krevního oběhu

Pobytem v infrasauně stimulujete krevní oběh. Posiluje krevní systém a upravuje tlak na správné hodnoty.

4. Skvělá relaxace

Perfektně se v ní zrelaxujete a podpoříte rychlejší regerenaci organismu. Saunování efektivně odbourává stres a pomáhá tělu uvolňovat endorfiny, které jsou zodpovědné za naše pocity dobré nálady a pohodu.

5. Krásnější pokožka

Působení tepla z infrapanelů zkrášluje pokožku – z pleti se odstraňují nečistoty a odumřelé buňky, vrací se jí elasticita. Zároveň přispívá k rychlejšímu hojení poraněné pokožky – saunování je vhodné jako podpůrná léčba popálenin a jizev. Je efektivní také při léčbě akné a lupénky. Pokožka je po kúře hebčí a vypadá zdravěji.

6. Rychlá detoxikace

Z těla se vyplavují toxické látky – pro srovnání ve finské sauně jich vyloučíme v potu 5 %, v infrasauně až 15%.

Výzkumem bylo prokázáno, že po použití běžné sauny se v potu člověka nachází 95 – 97 % vody. Po použití infra sauny, díky možnosti hloubkového přehřátí tkání, je v potu obsažena voda jen 80 – 85 %, zbytek tvoří tukové buňky a cholesterol, v tucích rozpuštěné jedy, těžké kovy, kyseliny, sodík a čpavek. Dochází k vyplavování škodlivin – říká se, že pobyt v infra sauně je jedním z nejúčinnějších způsobů detoxikace.

7. Snížení svalového napětí a ztuhlosti

Infrakabina je skvělým místem pro odpočinek po sportovním výkonu. Vaše svaly se uvolní a odstraníte i ztuhlost kloubů a tím i celých končetin. Využívá se také při léčbě revmatických onemocnění, bolestech páteře (vertebrogenního původu). Saunování přináší úlevu i v menopauze, snižuje jí způsobené bolesti hlavy, nervozitu i deprese, pomáhá při menstruačních potížích a při poruchách spánku.

8. Posílení imunity

Saunování zvyšuje obranyschopnost organismu a posiluje imunitní systém. Likviduje infekci, a to hlavně v počátečním stadiu onemocnění (potvrzeno pokusy z Michiganské univerzity). Pomáhá při zánětech žil a křečových žilách. Odstraňuje otoky končetin.

Tak co vy na to? Pokud vás účinky infračervených paprsků nadchly, podívejte se na luxusní infrasauny na www.sauna.cz. Infrasauna na míru je jasnou volbou pro fajnšmekry, kteří vyžadují to nejlepší!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.