PPR a PVC trubky GEORG FISCHER: Správná volba pro vaši domácnost

Chystáte se na instalaci nového potrubního systému a hledáte sortiment trubek charakteristický bezkonkurenčním poměrem kvality a ceny? Nechcete-li šlápnout vedle, vsaďte na PVC a PPR trubky, které vyrábí švýcarský gigant GEORG FISCHER. V České republice ho zastupuje společnost TRIBON s.r.o. Brno a stará se o prodej, montáže i další související služby v podobě zámečnických a zemních prací, vypracování dokumentace a další. Samozřejmostí je i kvalifikované poradenství a pomoc v případě poruchy či havárie.

Vlastnosti praktické využití PPR trubek

V domácnostech se stále častěji využívají PPR trubky, které jsou oblíbené pro svou nízkou cenu a velkou variabilitu. V nabídce společnosti TRIBON daný sortiment najdete pod názvem Aquasystém a je primárně určen pro rozvod studené a teplé vody i vzduchu. PPR trubky se vyrábí v různých variantách, které se liší teplotním rozmezím a tloušťkou stěny. V rámci nízkotlakých aplikací nachází využití sendvičové PPR trubky s plastovým základem opatřeným hliníkovou fólií.

PPR trubky jsou odolné a vydrží v původním stavu velmi dlouho – často i více než 50 let. K dalším výhodám patří redukce hluku, minimální tlakové ztráty, nízká tepelná vodivost, snadná montáž a zdravotní nezávadnost. K tomu přičtěte odolnost vůči usazeninám a korozi – není divu, proč se tento typ trubek těší takové popularitě v domácím i průmyslovém využití.

Vlastnosti a praktické využití PVC trubek

Žádaným zbožím jsou také PVC trubky a tvarovky. Vyrábí se z materiálu PVC-U (polyvinylchlorid neměkčený) extrudováním bez příměsí regenerátů. Výsledkem jsou hladké, bezešvé trubky bez hrdla. K mání jsou tlakové řady PN4 – PN16 o délkách 5m a světlostech od d6 po d400. V nabídce nechybí ani transparentní a další speciální typy trubek (např. pro potravinářský průmysl).

PVC trubky jsou odolné vůči většině kyselinám a v praxi se používají také pro dopravu a skladování agresivních kapalin v teplotním rozmezí 0°- 60°C. Běžně se využívají pro následující realizace – vodovodní potrubí, odvod odpadních vod a kapalin, průmyslová potrubí, zavzdušňovací, potrubí odpadních systémů, odvod dešťové vody nebo větrání v domácnostech.

GOERG FISCHER používá pro tvarovky a armatury PVC bez změkčovadel a plnidel. Nabídka čítá široké spektrum příslušenství, a to včetně tvarovek, ručních i automatických armatur, ventilů, kohoutů, technologie pro spojování plastů a doplňující prvky.

K největším výhodám trubek z materiálu PVC-U patří cenová dostupnost, odolnost, zdravotní nezávadnost a bohaté možnosti využití.

Chcete-li se o systémech GEORG FISCHER dozvědět více, pokračujte na webové stránky společnosti Tribon. Najdete je na www.georgefischer.cz.

logo-tribon s. r. o.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.