Jak postupovat při výběru stavební firmy?

Přestože vám přátelé přezdívají „Bořek stavitel“, na některé stavební práce bez pomoci profesionálů nestačíte. Na mysli máme náročné činnosti, které vyžadují odborné znalosti a špičkovou techniku. Příkladem budiž zemní a výkopové práce – v praxi především vytvoření základů pro nový rodinný dům, garáž nebo třeba zahradní domek. Zahrnují také připojení objektu do inženýrských sítí nebo opravy poruch a havárií již připojeného systému. Dalo by se pokračovat ještě dál a vyjmenovat desítky dalších činností. Raději vám ale prozradíme, jak při výběru stavební firmy postupovat.

Důležitější než cena je kvalita odvedené práce

Při výběru stavební firmy by měla být cena až na druhém místě. Ať už hledáte odborníky na výše zmíněné zemní a výkopové práce nebo třeba práce ve výškách, vyžadujte maximální profesionalitu, důslednost a individuální přístup. A protože je velmi složité odhadnout, zda firma dostojí svým slibům, vyhledejte její reference.

stavebni-firma

Potřebujete-li širší spektrum stavebních prací, vyberte si firmu, která vám nabídne kompletní realizaci na klíč. Nebudete se muset starat o subdodavatele a přijdete k hotovému. Hledáte-li například pražskou firmu, která pro vás vytvoří základy nějaké stavby nebo z nějakého důvodu překope celou zahradu, měl by zároveň zajistit také odvoz suti v Praze.

Kvalitní stavební firma vás se nebude vykrucovat na vámi položené dotazy, ale naopak ochotně a ráda zodpoví a vysvětlí vše, co vám není jasné.

Tip: Přečtěte si také další článek na dané téma.

Je riskantní spolupracovat s mladou firmou?

Odpovědět na otázku, zda je jistější zavedená firma, která na trhu působí již od revoluce, nebo výrazně mladší společnost, není jednoduché. I mladší firmy mohou disponovat vynikajícím know how a poskytovat kvalitnější služby než subjekt, který je v obchodním rejstříku mnohem déle. Příkladem budiž společnost GPF Stavební, která zajišťuje veškeré výškové a zemní práce v Praze – vznikla relativně nedávno (v roce 2011), ale i za tuto poměrně krátkou dobu získala desítky spokojených zákazníků a její obrat každým rokem roste.

Chcete-li se podívat, jak vypadají služby spolehlivé stavební firmy, navštivte www.gpf-stavebni.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.