Trápí vás nadměrný hluk? Nechte si vypracovat akustickou studii

Vadí vám nadměrný hluk? Nejste sami. Mnoho lidí se musí potýkat s intenzivním hlukem každá den, což se může negativně projevit na zdravotním stavu. V tomto ohledu jsou naštěstí zákony neúprosné a přesně definují maximální povolené hodnoty. Pokud jste přesvědčeni o tom, že míra hluku ve vašem okolí nevyhovuje platné legislativě, obraťte se na někoho, kdo provádí měření hluku a vypracuje pro vás akustickou studii. O dané problematice jsme hovořili s odborníky ze SAI ATIS s.r.o.

Společnost SAI ATIS se dlouhodobě zabývá měřením hluku, vypracovává akustické studie a realizuje opatření, která vedou ke snížení hluku. Provádí měření vnitřního i vnějšího hluku, a to na základě povinné součásti projektové dokumentace, na žádost investora i na popud obyvatel. K nejčastějším příčinám nadměrného hluku patří provoz technologických zařízení, doprava, stavební činnost, průmyslový provoz a v neposlední řadě přítomnost zábavních a společenských zařízení.

Jak probíhá měření hluku?

Prvním krokem je měření hluku. Průběh měření závisí na konkrétním zdroji – např. vnější zdroje hluku se měří po dobu 8 hodin během dne a poté dalších 8 hodin v noci během zatížení technologickými zařízeními bez hluku v pozadí. Hlučnost dopravy se měří kontinuálně po dobu 24 hodin.

Naměřené hodnoty slouží jako východisko pro vypracování přesné akustické studie. Klient se samozřejmě dozví i veškeré informace o doporučených opatřeních a bude-li mít zájem, SAI ATIS realizuje tlumiče hluku – systémy, které eliminují zdroje hluku.

Prioritou společnosti SAI ATIS je měření hluku v oblasti průmyslu a elektrárenství, nicméně služby poskytuje také v jiných oblastech. Ke klientům přistupuje individuálně a vždy se snaží nabídnout cenově dostupné řešení na míru. Chcete-li se dozvědět více, pokračujte na www.sai-atis.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.