Jaká měřidla se používají v průmyslové oblasti?

V současné době nacházejí měřidla široké uplatnění, protože se používají pro měření rozměrů, hladiny, výšky, úhlu a podobně. Existují varianty mechanické a elektromechanické, přičemž některé modely jsou dokonce vybaveny displejem. Další kategorií, se kterou se ještě v oblasti nástrojů setkáte, jsou kalibry, které se taktéž rozdělují na několik skupin. Kalibry však na rozdíl od měřidel slouží jen ke kontrole, takže nedisponují žádnou číselnou stupnicí.

Stačí se podívat do nabídky internetového obchodu Nastroje.cz, který je lídrem v této oblasti. Poskytne vám vše od hloubkoměrů a výškoměrů až po závitové a válečkové kalibry.

Hloubkoměr

Hloubkoměry jsou elektromechanické nebo mechanické metrologické přístroje, které slouží pro měření vnitřní délky otvorů a jiných obrobených dutin. Hloubkoměr se obvykle skládá z kovadlinky, ukazovacího číselníku a sestavy sondy. Při výběru se zaměřte na typ hloubkoměru, rozsah měření, stupnici, odečet číselníku a další funkce. Záleží na tom, k jakému účelu chcete hloubkoměr využít.

Výškoměr

Další skupinou jsou elektromechanické a mechanické výškoměry, které měří rozměry obráběných dílů od vztažné hodnoty, například od povrchové desky. Výškoměr se většinou skládá z pevného sloupku připevněného k ploché základně s měřicí hlavicí, jež zobrazuje výšku od spodní části základny na číselníku, vernieru, případně digitálním displeji. V obráběcích firmách se výškoměry používají pro kontrolu hotových dílů.

Závitový kalibr

Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na kalibry, jako je závitový kalibr, což je kontrolní přístroj používající se k ověření shody závitových otvorů. Kalibry jsou konstruovány tak, aby se buď vešly, nebo nevešly do otvorů a podobně.

Vyberte si do své dílny a výrobního podniku takové nástroje, které vám usnadní a urychlí práci.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.