Nejoblíbenější styly kuchyní. Jaký si vyberete vy?

Kuchyně je srdcem domova, a tak se pochopitelně snažíme najít designový styl, který nám nejvíce vyhovuje a který by odrážel náš osobní vkus a styl. Existuje mnoho různých možností a v tomto článku se podíváme na některé z nejoblíbenějších stylů kuchyní.

Moderní kuchyně

Moderní kuchyně jsou oblíbené díky svému čistému a minimalistickému designu, který kombinuje funkčnost a estetiku. Tyto kuchyně se často vyznačují následujícími prvky: hladké povrchy, vysoký lesk a rovné linie. Pro moderní kuchyně jsou typické jednoduché barvy – bílá, šedá a černá a doplňují je jasné prvky v podobě barevných stoliček a kovových prvků.

Tip: Pokud nechcete katalogový nábytek, ale nemáte dostatek peněz na zakázkovou výrobu, téměř jistě vás uspokojí tzv. sektorové kuchyně, kdy si navrhnete finální podobu z mnoha jednotlivých dílů v jednotném stylu.

Rustikální kuchyně

Rustikální kuchyně mají původ v tradičním venkovském stylu a jsou populární pro svůj přírodní a teplý vzhled. Obvykle obsahují dřevěné prvky, typicky jsou trámy nebo dřevěné podlahy, a mají často hrubé povrchy. Dále jsou pro ně charakteristické přírodní barvy jako hnědá, zelená a oranžová – a ty bývají doplňovány přírodními prvky v podobě květin a keramických dekorací.

Kuchyně v přímořském stylu

Kuchyně v přímořském stylu čerpají inspiraci od života u moře a mají často světlý a vzdušný vzhled. Používají především následující barvy: bílou, modrou a zelenou – a disponují námořními prvky, např. košíky či zavěšenými rybářskými sítěmi. Kuchyně v přímořském stylu jdou ruku v ruce s přírodními dekoracemi – kameny, dřevem a předměty z mušlí nebo jiných mořských plodů.

Kuchyně ve stylu farmhouse

Kuchyně ve stylu farmhouse vychází z tradičních kuchyní na farmách a jsou oblíbené pro svůj rustikální a útulný vzhled. Definují je dřevěné prvky, jako jsou trámy nebo dřevěné podlahy, a jsou v nich vidění kamenné i kovové prvky.

Kuchyně ve stylu farmhouse mají obvykle světlé a přírodní barvy, tedy bílé, hnědé a zelené odstíny. Neměly by chybět ani venkovské prvky, například zemědělské kovové kbelíky, cihlové zdi a vývěsní štíty s nápisy. Kuchyně ve stylu farmhouse se vyznačují útulností, pohodlím a relaxační atmosférou.

Kuchyně v italském stylu

Italská kuchyně je stylová, elegantní, funkční a jednoduchá. Mezi ústřední designové prvky patří kávovary, rustikální cihlové zdi a kamenné stoly. Dále se vyznačují vysokými skříněmi, které poskytují dostatek úložného prostoru pro všechny kuchyňské potřeby. Tento styl často používá tradiční barvy, jako jsou tmavě hnědá, zlatá a oranžová.

Kuchyně v japonském stylu

Kuchyně v japonském stylu, to jsou minimalismus a jednoduchost v neodolatelném balení. Vyskytují se v nich rovné linie, minimalistické skříně a japonské dekorace, jako jsou bonsaje nebo vývěsní štíty s japonskými znaky. Japonské kuchyně používají tradiční barvy, mezi nimiž vévodí tmavě hnědá a černá. Tento styl kuchyně se vyznačuje klidem, harmonií a rovnováhou.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.