Krása rodinného stříbra

Předměty často vypráví příběhy. Zvláště pak ty, které se předávají z generace na generaci a jsou i přesto zachovány v perfektním stavu. Pro někoho se to může zdát banální, pro některé rodiny je však udržování jejich majetku a rodinného bohatství v podobě vzácných předmětů určitou tradicí a v minulosti to často vypovídalo o cti a společenském postavení dané rodiny.

Jedním z druhů hodnotného movitého dědictví je rodinné stříbro. Stříbrné šperky, nádobí a jiné dekorační předměty zdobí v některých domácnostech nejednu vitrínu. Tradicí pak bývá tyto sváteční sady vytahovat a doplnit jimi sváteční tabuli jen při významných událostech jako jsou rodinné oslavy či vánoční svátky. Unikátní estetika stříbra je řadí k velmi elegantním doplňkům takovýchto speciálních příležitostí.

Symbol tradice a kontinuity

Historie tohoto jedinečného kovu sahá tisíce let do historie. V naší zemi jeho nalezištěm a královskou stříbrnou mincovnou proslula například Kutná Hora. Stříbro mělo vždy vysokou hodnotu a vlastnit jej značilo nemalou míru bohatství.

V dnešní době se může zdát, že se jakosti stříbra již neklade takový důraz a u mladších ročníků často opadá zájem o předměty rodinného dědictví. Cena předmětů z drahých kovů stejně jako u jiných uměleckých kousků může ale postupem času výrazně nabývat na hodnotě a zbavením se takových předmětů byste mohli prohloupit. Není proto od věci si takovou rodinnou tradici udržet a pokračovat v ní dále.

Stříbro jako výhodná investice

Pokud vaše rodina zrovna žádné stříbrné předměty nevlastní, proč tuto tradici rovnou nezaložit sám? Na trhu se v dnešní době dají objevit velice elegantní bytové doplňky a originální kousky, které nejsou nijak kýčovité a naopak dodají vaší domácnosti nádech luxusu. Do vybavení vaší domácnosti můžete například zařadit sadu stříbrných příborů, kterou nebudete muset oprašovat jen ke slavnostním příležitostem, ale je vhodná pro každodenní užívání. Se správným poměrem prášku se stříbrné příbory mohou dávat do myčky na nádobí a jejich údržba tak není nijak náročná. Stříbrné příbory vydrží opravdu věčnost, ale i kvalitně postříbřené příbory vydrží jako nové až 30 let, a jsou proto zároveň výhodnou investicí pro vás i vaše děti. V případě, že chcete stříbrným předmětem někoho potěšit a věnovat jej jako dárek, můžete vybrat například zátku na víno z ryzího stříbra nebo stříbrné skleničky, které perfektně podtrhnou atmosféru svátečního stolování a zaručeně potěší.

Udržování rodinných tradic se může někomu zdát jako banalita, v případech rodinného dědictví je to však spíše symbolem stálosti, kontinuity a pevného rodinného pouta. Popřemýšlejte proto, zda byste takovou tradici nechtěli založit sami, případně si vzpomeňte na stříbrné předměty po babičce schované v kabinetu a nezapomeňte se o ně náležitě starat.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.