Dražby nemovitostí: Máte možnost ušetřit až polovinu běžné ceny!

Nakupování nemovitostí, které se v rámci exekučního řízení dostaly do dražby, je v posledních letech stále oblíbenější. Exekuce a dražba sice vzbuzují určitou kontroverzi a možná jste kvůli tomu o této variantě pořízení nemovitosti raději neuvažovali, nicméně na druhou stranu vás možná přesvědčí možnost vysoké úspory. Budete-li mít štěstí, ušetříte až polovinu běžné kupní ceny. A to v případě domů, bytů a pozemků není zrovna málo. V dnešním článku vám problematiku přiblížíme, rozhodnutí bude na vás.

Nejlevněji získáte nemovitosti, o které není příliš velký zájem

Když vám někdo nabídne neodolatelnou cenu, byla by škoda nechat příležitost proklouznout mezi prsty. A dražby nemovitostí takovou příležitostí rozhodně jsou. V prvním kole se začíná dražit na cca 2/3 obvyklé ceny, tedy ceny, která je pro danou nemovitost v době dražby obvyklá. Nenajde-li se zájemce, předmět aukce postoupí do dalšího kola a začíná se dražit na polovině obvyklé ceny.

Praxe je samozřejmě trochu jiná než teorie – o atraktivní nemovitosti jeví účastníci aukce zájem a konečná cena se většinou vyšplhá na úroveň (nebo těsně po pod ní) obvyklé ceny. Přesto je reálná šance, že přeci jen natrefíte na vysněné bydlení a získáte ho pod cenou. Mezi nejvýhodnější dražené nemovitosti kupodivu patří pozemky, ale také komerční objekty.

Jak dražby nemovitostí probíhají?

Co se týče samotné dražby, probíhá na předem sjednaném místě. Údaje o místě a času konání najdete na dražební vyhlášce, zveřejněné na úřední desce soudního exekutora. Zájemci musí zaplatit dražební jistotu, kterou po skončení dražby (nebudou-li úspěšní) dostanou v plné výši zpět. Dražit může každý, kdo dovršil věku 18 let, případně zástupce dané osoby, který disponuje plnou mocí. Populární jsou také elektronické aukce, které se konají na internetu.

Pokud vás dražby nemovitostí zaujaly, přečtěte si o nich více informací na webových stránkách Exekutorského úřadu Ostrava (www.exekuce-ova.cz). Najdete zde také aktuální přehled nemovitostí, které budou v blízké budoucnosti draženy.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.