Dodávka jako věrný přítel řemeslníka. Jak ji správně vybrat a nepřebrat?

Nářadí nemá nožičky a stavební materiál se bez vašeho přičinění také nepřepraví. Řemeslník se zkrátka bez užitkového vozu neobejde, ale zároveň platí, že zdaleka ne každá dodávka je vhodná ke všemu, co s ní máte v plánu. Proto vybírejte obezřetně a zaměřte se především na následující klíčové vlastnosti.

Budete mít pro dodávku využití?

Vlastní dodávka je logickým krokem pro každého, komu se daná investice vyplatí. Ale jste to i vy? Nezapomeňte, že se vlastnictví užitkového vozu pojí s různými pravidelnými i nepravidelnými náklady, jako jsou platba povinného ručení, přezuté pneumatik a v neposlední řadě výměna opotřebovaných náhradních dílů. Bylo by přitom krajně neekonomické dotovat vozidlo, které většinu času zahálí před domem.

Položte si proto otázku, zda dodávku plně využijete, nebo je pro vás levnější občasný pronájem či časově omezený operativní leasing.

Dodávka na míru vašim požadavkům

Nabídka užitkových vozů je pestrá a bez předchozích zkušeností snadno sáhnete po nevhodném provedení. Anebo jen podlehnete „velkým očím“ a pořídíte si pomocníka, který je zbytečně velký, neúsporný apod.

Jak z toho ven? Pokud si s výběrem dodávky nevíte rady, obraťte se na specialistu na prodej dodávek a nechte si od něj poradit. Na základě vašich specifických požadavků vám doporučí typ vozu, jehož potenciál využijete naplno.

V hlavní roli výbava a technický stav

Na trhu je nespočet dodávek, které mají svá nejlepší léta za sebou. Ačkoliv i mezi starými užitkovými vozy natrefíte na výjimky, zužte svůj výběr na nabídku ojetin starých 5 – 10 let. Starší auta bývají v mnohem horším technickém stavu a na tachometru mívají odstrašující čísla. Navíc nemohou novějším modelům konkurovat ani výbavou, takže pokud nemáte lehce masochistické sklony a nechcete se v létě smažit bez klimatizace, rozhodně se poohlédněte mezi novějšími kousky.

Dobrou volbou je prodej furgon pod taktovkou specializovaného prodejce VANS CENTRE. Na trhu působí dvanáctým rokem a na kontě má přes patnáct tisíc prodaných vozů.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.