Vybíráme šňůru na prádlo: Který materiál je nejlepší?

Každá hospodyňka, která nemá k dispozici sušičku, moc dobře ví, jak je důležitá kvalita šňůry na prádlo. Jde o základní prvek venkovních i domácích sušáků, který musí odolávat prudkým výkyvům počasí a poměrně silnému zatížení. Přesto většina žen výběr materiálu neřeší a zbytečně se při věšení prádla potýká s problémy. Snad nejhorší volbou je šňůra z polypropylenu. Má nízkou nosnost a rychle se opotřebuje. V následujících řádcích vám prozradíme mnohem lepší varianty!

Bavlněné šňůry na prádlo

Bavlna je skvělý materiál, který má pro své jedinečné vlastnosti mnohostranné využití. Bavlněné šňůry na prádlo jsou příjemné na dotek, mají vysokou pevnost v tahu i trhu a jsou k mání v mnoha různých barevných provedeních.

Bavlněné šňůry na prádlo jsou poměrně odolné, ale hodí se spíše pro domácí využití. Bavlna snese větší zatížení, takže nehrozí, že se šňůra v tu nejméně vhodnou chvíli přetrhne. Přesto je vhodná pravidelná kontrola opotřebení. Jednou za čas se výměně šňůra nevyhnete. K výhodám 100% bavlny je i anti-alergenní charakter.

Silonové šňůry na prádlo

Ideálním kandidátem na venkovní sušák je šňůra z polyamidu neboli silonu. Materiál je charakteristický vysokou pevností, odolností vůči mechanickému opotřebení i vysokým teplotám a barevnou stálostí. Pletené šňůry na prádlo jsou lehké a pevné i při zachování minimální hrubosti. Silon je téměř věčný, snadno se udržuje a je vhodný pro alergiky.

Kvalitní šňůry na prádlo pochází z Deštné

Výrobou šňůr na prádlo z bavlny a silonu se zabývá výrobní družstvo Delana z Deštné u Jindřichova Hradce, které v současné podobě funguje od roku 1991. S roční produkcí cca 50 tisíc prádlových šňůr jde o jednoho z nejvýznamnějších tuzemských producentů. Aktuální nabídku a možnost objednávky najdete na www.delana.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.