Jak na pronájem bytu bez realitky?

Být, či nebýt? Pronajmout si byt s realitkou, nebo bez ní? Toť otázka… Říká se, že každá strana má dvě mince a podobné to je i s realitními kancelářemi. Neházejme všechny do jednoho pytle, ale zároveň nezapomínejme za to, že erudovaných makléřů, kteří se svým klientům skutečně snaží pomoct a nejde jim jen o tučnou provizi, není příliš mnoho. Většina makléřů naopak vyvíjí na klienty nátlak a snaží se je dotlačit k transakci stůj co stůj. Nabízí se však otázka, zda zvládnete najít byt svépomocí. Vždyť jsou to právě realitní kanceláře, které mají perfektní přehled. Anebo je to mnohem jednodušší, než jste si doposud mysleli?

Zahrajte si na detektiva a zjistěte si o novém bydlišti vše potřebné

Najít vhodný pronájem bez realitní kanceláře může být velmi zdlouhavé. Anebo taky ne, pokud víte, kde hledat. V prvé řadě si ale o vyhlídnuté lokalitě zjistěte vše potřebné. Chcete-li, aby se vám na nové adrese dobře bydlelo, přesvědčte se o jejích kvalitách. Měla by být bezpečná, nabízet dostatek soukromí a zároveň nebýt „odříznutá“ od veškerého dění. Důležitá je občanská vybavenost, tedy blízkost úřadů, obchodů a služeb. V případě, že budete dojíždět za prací jinak než vlastním vozem, zjistěte si dopředu návaznost spojů.

Kde hledat byty k pronájmu bez realitky?

Jakmile se utvrdíte v tom, že je daná lokalita „ideální“, můžete začít hledat nemovitosti k pronájmu. K tomu vám poslouží specializované inzertní portály, kde najdete nabídky na pronájem od majitelů. Vyhnete se navýšení o provizi realitce a zároveň i riziku manipulativního jednání a přesvědčování ze strany makléře. Po prohlídce bytu sami usoudíte, zda odpovídá vašim představám.

Shrnuto a podtrženo, realitní kancelář vám může pomoct bydlet rychleji, ale proč se spoléhat na to, že vám nebude mazat med kolem pusy? Vzhledem k tomu, že pobyt v novém bytě bude trvalejšího charakteru, se do hledání vyplatí investovat dostatek času a vybírat s rozvahou.

Tip na závěr: Ať už vám jde o pronájem bytů v Liberci, Ostravě nebo v Praze, můžete vyzkoušet neznámější portál RealitniRevoluce.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.