Na co si dát pozor při výběru matrace?

Kvalita spánku je přímo úměrná matraci, na které spíme. A pokud jste doposud investici do nové matrace odkládali, napravte to a pořiďte si nový model, který vám poskytne perfektní prostředí pro zdravý spánek. Vybrat tu správnou matraci však není tak snadné, jak se na první pohled zdá – ale to zjistíte sami, až zavítáte do kamenné prodejny nebo si začnete prohlížet virtuální regály v e-shopech. Nabídka je natolik bohatá, že se v ní lehce ztratíte. Dáte-li však na naše praktické tipy, najdete tu vaši matraci mnohem dříve.

Tvrdost matrace

Mezi hlavní vlastnosti, na které si musíme dát při výběru matrace pozor, je tvrdost. Proto je vhodné navštívit kamennou prodejnu a vyzkoušet si vybrané typy matrací na vlastní kůži (poté samozřejmě můžete nakupovat online, ale na internetu si matraci neotestujete). Poležte si na nich po dobu cca 15 až 30 min a poté se rozhodněte. Anebo vyhledejte e-shop, který nabízí testovací matrace zdarma.

Jak vybrat rošt?

Záleží také na roštu, který umístíte do postele. Jednotlivé typy matrací nelze libovolně kombinovat – například pružinové a taštičkové matrace musí být umístěny na pevné desce. Pro sendvičové matrace je vhodný lamelový rošt bez polohování, kdežto matrace z latexu a studené pěny jsou pro polohovací rošty jako stvořené.

Kolik matrací do manželské postele?

Je lepší jedná velká, nebo dvě menší matrace? Do manželské postele je vhodné umístit dvě matrace, a to hned z několika důvodů. Tím prvním je snadnější manipulace, dalším skutečnost, že si může každý z páru vybrat matraci dle svého gusta. Navíc – do běžné pračky by se potah z velké matrace nemusel vejít.

Záleží také na umístění

Optimální podmínky pro všechny typy matrací vypadají následovně – malé výkyvy pokojové teploty a suché prostředí. Do vlhkého prostředí (např. na chalupě, chatě apod.) rozhodně nepatří latexové matrace a nejsou vhodné ani matrace ze studené pěny. Chybu naopak neuděláte pružinovou nebo taštičkovou matrací – oba typy jsou velmi vzdušné a vlhčí prostředí jim tolik nevadí.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.