Netradiční řešení v ložnici, i v té nejmenší!

Bojujete s nedostatkem místa, ale přesto chcete mít pěknou a kvalitně vybavenou ložnici? Nebo ložnici dokonce vůbec nemáte a musíte ji nějak integrovat do obývacího pokoje? Zařizujete dětem pokojíček, ale na postele a psací stoly není dost místa? Všechno má své řešení, jen to chce nechat se inspirovat. Přinášíme vám několik variant problémů s prostorem v bytě, a také návrhy, jak je můžete řešit.

Varianta první: V ložnici potřebuji během dne pracovat, ale i s postelemi to nepůjde

Tady vás asi hned napadne, že dobrým řešením jsou sklápěcí postele. Většinou lze pořídit plnohodnotné postele, ať už se jedná o postel pro jednu osobu nebo postele manželské. Samozřejmostí jsou kvalitní konstrukce s lamelovými rošty a komfortní matrací.

Jak postel sklopíte či naopak ráno uklidíte? Pomocí pružinových mechanizmů, které umožní manipulaci s nimi i menším a slabším ženám, dokonce i starším lidem. Rozhodně nebudete muset opakovaně stlát a rozestýlat, protože peřiny k posteli připevníte popruhem s rychlospojkou. Nabídka výrobců je poměrně různorodá.

Sklápěcími postelemi můžete řešit i prostor pro přespání vašich návštěv. Zde však stačí obyčejné skládací postele za pár stovek, které vám nabídne třeba Jysk.

Varianta druhá: V ložnici chceme velké manželské postele, ale nezbyde pak místo pro pořádné skříně

Tady řešení také nasnadě. Pořiďte si vyvýšené postele, pod kterými jsou výsuvné zásuvky s ohromným množstvím úložného prostoru. Anebo jen holé vyvýšené postele a prostor pod nimi vybavíte úložnými boxy. Jejich velkou nabídku najdete například v Baumaxu. Zde je však nutno poznamenat, že takový prostor bude centrem prašnosti. Zabudované zásuvky jsou pro naše dýchání bezpečnější. Proto i Baumax nabízí celé zásuvky pod postel.

Výhodami vyvýšených postelí je možnost využití velkoobjemového úložného prostoru, který si můžete rozčlenit pomocí skladovacích pomůcek. Výhodné je i spaní v bezprachové výšce – jak známo, prach se drží zejména u země. Na postel se vám bude dobře sedat, i z ní budete snadno vstávat. A její výšku ocení například i maminky při manipulaci s miminkem.

Varianta třetí: Jak zařídit spaní dětem, aby se do pokoje vešly dvě postele a také psací stoly?

Zařizování dětského pokoje je na samostatnou kapitolu, ale pojďme si ukázat, že i tady jde řešit leccos. Najdete totiž i postele, ve kterých je integrovaný psací stůl. Ten je samozřejmě skládací a zasouvací, ale slouží stejně dobře jako ten standardní.

Takže když se děti potřebují pustit do psaní domácího úkolu, vyndají stůl a mohou psát. Jakmile je hotovo a chtějí si hrát v pokojíku na podlaze, stůl se zase složí. A prostoru na hraní je rázem habaděj! Takové postele jsou navíc vyvýšené a poskytují i další úložný prostor pro oblečení nebo hračky. Tady je to opravdu několik much jednou ranou.

Varianta čtvrtá: jsme v garsonce a potřebujeme skloubit obývák a ložnici

Tady to chce trošku více ústupků, než v samostatné ložnici. Na trhu najdete například výrobce sklápěcích paland nebo postelí, které jsou přes den ve složeném stavu použitelné jako pohovka, na noc je rozložíte a máte pohodlnou postel. Jednopatrovou tam, kde se vejde. Dvoupatrovou palandu tam, kde je opravdu žalostně málo místa.

Varianta pátá: postele už se mi nelíbí, ale na nové nemám

Tady je čas na velká kouzla. Vybavení ložnice totiž dokonale promění doplňky. Takže pokud se svou ložnicí nejste spokojení a do nových postelí či komod nechcete anebo nemůžete investovat, kupte jen pár šikovných doplňků. Inspiraci vám nabídne třeba Kik, kde jsou na drobné obměny interiéru opravdu dobře vybaveni.

Vyzkoušejte změnu ložnice pomocí doplňků a uvidíte, že nebudete investovaných peněz litovat. Proměna bude dokonalá a vy utratíte jen zlomek částky, kterou byste dali za fungl nové vybavení.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.