Pořiďte si polštář, na kterém s vám bude usínat jako na obláčku

Sháníte zdraví prospěšný a příjemný polštář? Nadýchaný, lehký a zároveň poskytující pevnou oporu šíji? Řešením je klasické duté vlákno, ale i kuličky s vůní aloe vera vás spolehlivě ukolébají k spánku. Probouzet se budete svěží a plní síly do nového dne. Jak si takovou podušku opatřit? Podle čeho vybrat povlak?

Polštáře z dutého vlákna

Duté polyesterové vlákno je pro alergiky vhodnou alternativou k tradičnímu peří, k jeho vlastnostem patří taktéž odolnost vůči mikroorganismům. Polštáře s dutým vláknem jsou vzdušné a hřejivé. Jejich údržba je nenáročná, stačí čas od času vyprat na 40 °C. Většinou se vyrábějí s příměsí bavlny, která přináší další užitečné vlastnosti, jako jsou pevnost, trvanlivost a měkkost. Ze 100% polyesteru se vyrábí anatomické polštáře pro milovníky tvrdšího spaní a osoby trpící bolestmi krční páteře. Oblíbené jsou rovněž polštáře s regulovatelnou náplní, například s polyesterovými kuličkami a přidanou vůní aloe vera. Dosypáním kuliček nabude polštář pevnější a tvrdší formy. Když kuličky naopak odsypete, poduška se bude lépe tvarovat, výsledkem je maximální komfort i pro náročnější spáče.

Hebký obláček jako z plyše

Bavlna je prověřená klasika, za vyzkoušení však rozhodně stojí i mikroflanel. Co to je? Nejedná se o nic jiného než o další chytré využití polyesterových vláken. Mikroflanelové povlaky na polštáře jsou neobyčejně hebké jako plyšová zvířátka, je radost se jich jen dotýkat. Na zimu jsou ideální variantou, protože mimo jiné krásně hřejí. Ať už si vyberete jakýkoli zmíněný ověřený materiál, povlaky z nich vyrobené naleznete téměř ve všech velikostech. Úžasným doplňkem do bytu jsou kupříkladu malé polštářky umístěné na gauči a ustlaných postelích. Vhodný povlak na polštářek 40×40 cm vykouzlí doma příjemnou atmosféru, volit lze z nepřeberného množství barevných odstínů a obrázků. Malé polštářky umístíte ve větším množství do obýváku i dětského pokoje. Dáte-li si na výběru opravdu záležet, budou si vaši známí myslet, že jste polštářky dostali v jednom balení s pohovkou. Ať má vaše bydlení styl!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.