Nevhodně zvolená matrace může zhoršit zdravotní problémy

Trápí vás bolesti zad? Každé ráno se probouzíte s bolestí svalů? Problémem je pravděpodobně matrace, na které každý den spíte. Málokterý člověk si uvědomuje, že nekvalitní matrace rovná se nekvalitní spánek. Pokud se chcete vyvarovat bolestem zad a dalším zdravotním problémům, je načase vyměnit stávající matraci za kvalitní matraci. Zejména to platí v případě, že vaše matrace už má něco za sebou.

Obvykle platí, že matrace se vyměňuje jednou za osm až deset let. To je její maximální životnost, ovšem odvíjí se samozřejmě od toho, z jakého materiálu je vyrobená či jak je o ni pečováno. Při nesprávné péči o matraci se může její životnost zkrátit i o polovinu.

Pro novou matraci se rozhodují i jedinci, kteří se dlouhodobě potýkají se zdravotním problémy. Jak již bylo výše zmíněno, za bolesti kloubů nebo zad může nejčastěji matrace. V takovém případě její výběr nepodceňujte, protože by se to nemuselo vyplatit. Pamatujte na jednu věc, a sice že nevhodně zvolená matrace může zdravotní problémy ještě zhoršit.

Ideální jsou ortopedické matrace

Tou nejlepší volbou jsou ortopedické matrace, které jsou určeny pro dospělé i seniory. Jedná se o matrace specifické svou kvalitou a prodyšností, také tím, že jsou dokonalou oporou zádům. Umí člověka zbavit jak bolestí kloubů, tak bolesti zad.

Vhodné jsou také zdravotní matrace

Sice jsou ideálním řešením ortopedické matrace, ale na druhou stranu nezavrhujte ani zdravotní matrace, které splňují také jisté požadavky na kvalitu. Stejně jako ortopedické matrace, ani zdravotní matrace nepatří k nejlevnějším matracím, ovšem o jejich kvalitě nemůže být pochyb ani sporu.

Pro jaký typ matrací se rozhodnete vy? Pokud si nejste jistí tím, jestli zvolit matraci ortopedickou nebo zdravotní, poraďte se s odborníky, kteří jistě moc dobře vědí, podle čeho se rozhodnout, případně jaká matrace je přímo pro vás vhodnější.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.