Lze získat dotaci i na výměnu oken?

Zjistili jste během zimy, že vám skrze okna táhne do interiéru? Nebo vás letošní bouřky upozornily na nižší kvalitu vašich oken? Ať už je to tak či onak, pravděpodobně uvažujete nad investicí do oken nových. Jenže v současné době koronavirové krize se nejeví výměna oken jako dobrý nápad, když musíte šetřit každou korunu. Na druhou stranu jsou okna to, co ke svému každodennímu životu potřebujete. Déšť zatím nezná svého konce, proto se na probouřené léto připravte a investujte do kvalitních oken. Abychom však alespoň trochu ulevili vašemu finančnímu rozpočtu, věděli jste, že je možné získat dotaci na výměnu oken?

V současné době stále funguje dotační program Nová zelená úsporám, který umožňuje všem lidem, kteří se rozhodli investovat do úsporného opatření, požádat o dotaci, která se může dostat až do výše padesáti procent způsobilých nákladů. A nová okna do takových úsporných opatření bezesporu patří.

Výměna oken jako úsporné opatření

Pokud dojde ke snížení energetické náročnosti z toho důvodu, že vyměníte okna, pak vám náleží dotace z programu Nová zelená úsporám, o kterou můžete požádat. Že jste okna nevyměnili nyní, ale v posledních dvou letech? I vám je umožněno o dotaci z programu Nová zelená úsporám požádat.

Výměna oken je podporovanou stavební úpravou, jejíž pořizovací náklady lze snížit o dotaci, která se vypočítává na základě plochy vyměňovaných konstrukcí. Jak již bylo nastíněno, dotace se může dotknout až padesáti procent uznatelných investičních nákladů. Pakliže splníte veškeré stanovené podmínky, pokud navíc namontujete kvalitní okna ideálně s izolačními trojskly, rázem na takto vysokou dotaci dosáhnete.

O dotačním programu Nová zelená úsporám

Dotační program Nová zelená úsporám funguje už nějaký ten pátek. A jak již bylo zmíněno, podporuje prakticky každého, kdo se rozhodne investovat do úsporného opatření. Tím se myslí nejen výměna oken, ale také celkové zateplení domácnosti, výměna střechy nebo investování do fotovoltaiky či nové podlahy.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.