Dílenské pracovní stoly: Jak vybrat ten správný?

Splnili jste si dětský sen a pustili se do zařizování vlastní dílny? Ať už se v ní chystáte vyrábět všelijaké zlepšováky do domácnosti nebo vykonávat řemeslo, prvním krokem je výběr odpovídajícího vybavení. Středobodem by přitom měl být dílenský pracovní stůl neboli ponk, protože právě u něj budete trávit zdaleka nejvíce času. Ale jak vybrat ten správný a na co si dát pozor? To vše se dozvíte v následujících řádcích…

Ideální dílenský pracovní stůl je „P-O-S“

Co je to „P-O-S“? No přece prostor, odolnost a stabilita. Právě těmito vlastnostmi by měl oplývat i váš budoucí dílenský pracovní stůl.

Dostatek prostoru je jedním z hlavních kritérií, a podstatná přitom není pouze pracovní plocha, ale také úložné prostory. Pokud máte až přespříliš nářadí, které navíc nechcete ukrývat v útrobách stolu, pořiďte si praktický závěsný nebo volně stojící panel. Co se týče šuplíků, běžně jsou k dostání i dílenské pracovní stoly s uzamykatelnými zásuvkami.

Stabilita je velmi důležitá při práci. Nerovnosti na podlaze hravě zvládne ponk se šroubovacími kovovými patkami. Jakékoliv kývání, vibrování či viklání je nepřípustné!

Odolnost logicky úzce souvisí s použitým materiálem. Podmínky v dílně životnosti nábytku příliš nepřidávají, a proto byste měli důkladně zvážit konstrukci i pracovní desku. Nejodolnější jsou dílenské pracovní stoly s kovovým tělem a robustní deskou z masivní spárovky, dřevotřísky nebo tvrzeného PVC.

Roli hraje také vhodně zvolen výška, která ovlivňuje komfort při práci. Nechcete-li, aby vás po mnohahodinové fušce rozbolely záda. Obecně se doporučuje pracovní deska ve výšce kolem 80 cm, nicméně v praxi záleží na individuálním vzrůstu.

Ucelené řady dílenských pracovních stolů

Dílenské pracovní stoly do dílničky, garáže nebo velkého provozu najdete na www.4all.cz. Společnost PROFI LIGHT CS vyrábí kvalitní a přitom cenově dostupné ponky pro kutily i profesionály. S výběrem vám samozřejmě poradí a doporučí vhodný model.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *