Dopřejte si kvalitní klimatizaci do bytu. Jak postupovat při výběru?

V letním období svádíte boj s nepříjemnými teplotami, a to nejen ve venkovním prostředí, ale i v bytě, respektive rodinném domě. Ideální teplota pro člověka je od 21 °C do 24 °C, přičemž nižší, nebo naopak vyšší teploty ve vás vyvolají nepříjemné pocity a naruší celkový komfort. Zatímco během zimních měsíců si zatopíte, v těch letních potřebujete místnosti trochu ochladit, čehož docílíte klimatizací. V následujících řádcích vám prozradíme, jak na její výběr.

Klimatizace mají široké uplatnění. Používají se ve veřejných prostorech, ordinacích, kancelářích, obchodech, ale i v domácnostech. V podstatě je možné nainstalovat klimatizace do bytu, rodinných domů, ale klidně i rekreačního objektu.

Správná volba klimatizace

Současný trh je rozmanitý a nabízí klimatizační jednotky v několika variantách, takže najdete řešení i pro vaši nemovitost. Pro velké budovy jsou připraveny propracované komplexní systémy vzduchotechniky, kdežto klimatizace do domu či jednotlivých místností jsou jednodušší.

Mobilní klimatizace

Jako první se vám nabízí mobilní provedení. Jak už samotný název napovídá, klimatizaci si můžete přesouvat z místnosti do místnosti. Slouží pro ochlazení menších místností, maximálně do 50 m3. Jedná se o samostatně stojící zařízení, které disponuje vývodem teplého vzduchu, jenž se směřuje zpravidla z okna či přes zeď ven. Mobilní klimatizace jsou hlučné a mají nižší účinnost.

Splitové, respektive dělené klimatizace

Další variantou jsou splitové klimatizace, jež mají hned několik funkcí. Kromě toho, že chladí, dokážou i topit. Stejně tak mnohdy slouží jako čističky a zvlhčovače vzduchu. Takový přístroj je složen ze dvou částí, a to vnější a vnitřní, přičemž obě části jsou propojené. Splitové klimatizace se nacházejí na jednom místě, není možné je přesouvat.

Účinnost takového řešení je vysoká, provoz je naprosto tichý, přičemž zařízení nachází uplatnění v domech, bytech i komerčních budovách.

Hledáte specialistu na klimatizace Brno? Obraťte se na společnost ENCOFA, což je odborník na klimatizace i vzduchotechniku.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.