Máte díru v rozpočtu a nevíte, kde sehnat menší částku? Čtěte!

Do následující situace se může dostat každý a není se za co stydět. Přestože vám příjmy stačí na pokrytí všech nezbytných výdajů, pro jednou váš rozpočet nabouraly položky, se kterými jste tak úplně nepočítali. Ať už jde o rozbitý spotřebič, porouchané auto nebo nedoplatek za energie, musíte to vyřešit okamžitě. Ale kde vzít potřebnou částku?

Půjčka od příbuzných / kamarádů

Máte-li ve svém okolí někoho, kdo by vám mohl bezplatně půjčit, pak se můžete zeptat dotyčné osoby. Mějte však na paměti, že dluhy mezi rodinnými příslušníky či kamarády nikdy nedělají dobrotu, byť jde o menší částku. Počítejte také s tím, že i když peníze vrátíte včas a dle domluvy, může vám to být někdy vyčteno (například když vy nebudete chtít půjčit peníze protistraně tzv. „na oplátku“).

Půjčka v bance

Půjčit si můžete i v bance, ale většinou jen vyšší částky. Běžné půjčky jsou na řešení akutních finančních problémů zcela nevhodné, a tak zbývá pouze kontokorent nebo kreditní karta. Využíváte-li některý z těchto produktů, můžete získat peníze jejich prostřednictvím. Nevýhodou jsou vyšší úroky.

Rychlá nebankovní půjčka

Nevyužíváte-li kontokorent či kreditní kartu, pravděpodobně nebudete mít čas ani chuť na to si některý z produktů takto narychlo pořídit. Stále však máte šanci na poměrně elegantní řešení – v podobě rychlé půjčky.

Půjčka před výplatou neboli mikroúvěr se pohybuje řádově ve stovkách až tisících korun a doba splatnosti činí cca 30 dní (může se lišit v závislosti na poskytovateli). Nevýhodou je vyšší RPSN, což lze vyřešit tak, že se zaměříte na nebankovní půjčky s přízviskem „první zdarma“. Někteří poskytovatelé nabízí novým klientům první půjčku bezplatně.

Jak se nakonec rozhodnete, je samozřejmě na vás. V případě půjčky si však vždy dobře spočítejte, zda budete mít dostatek peněz na úhradu splátky. Jinak by vás mohla dostat do nepříjemného kolotoče dluhů i jinak kvalitní nebankovní půjčka.

You may also like...

1 Response

  1. Vysvětlete prosím, jaký je rozdíl mezi neúvěrovým úvěrem a úvěrem v bance?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.