Pár dobrých tipů při výběru dětské postele

S přibývajícím věkem potomků se mění jejich požadavky na velikost i tvar lože. Pro miminka jsou jako stvořené dětské postýlky, předškoláci a malí školáci si oblíbí modely ve tvaru autíček či motivy pohádkových hrdinů, teenageři nedají dopustit na dostatečně velkou postel s kvalitní matrací.

Je jasné, že první dva roky života stráví batolata v dětské postýlce, která mívá většinou rozměry 60×120 cm. Když uběhne pár let, sháníme klasickou variantu, jíž by dominovaly funkčnost, bezpečí a estetický vzhled. Měli byste myslet na to, že pěkný design není na prvním místě.

Co je nejdůležitější?

Komfortní postele slouží dětem nejen ke spánku, proto musí být stabilní, pevné a vyrobené z těch nejkvalitnějších materiálů. Je to jejich malé království, kde si hrají, čtou, prohlížejí časopisy a relaxují. Někdy dají loži pořádně zabrat, to když skáčou a dovádějí. V tomto případě jasně vidíte, jak je kvalita materiálu klíčová.

Bezpečnost a zase bezpečnost

Dalším stěžejním kritériem je bezpečná povrchová úprava. V žádném případě se nesmí objevit ostré hrany a jiné nevhodné prvky. Pokud nesplňuje dětská postel s úložným prostorem základní bezpečnostní požadavky, okamžitě na ni zapomeňte.

Druhy postelí v kostce

Jaký model se vám nejvíce zamlouvá? Pozornost si zaslouží zvýšená lože, modely s úložným prostorem, designové zboží i dětské patrové postele. Vše záleží na vkusu i počtu ratolestí v domě.

Lože z masivního dřeva oplývají odolností, pevností a poslouží v rodině i po několik generací. Masivní postel je skvělá pro kluky a holky všech věkových skupin. V případě, že byste rádi tento kvalitní produkt pro menšího potomka, pořiďte si také zábranu proti případnému upadnutí. Hladce ji později odšroubujete a možná se bude hodit pro další děťátko. Klasikou jsou modely 90×200 cm.

Zvýšené postele mají výšku ložného prostoru asi 80 až 100 cm nad zemí a hodí se pro děti ve věku 4 až 5 let a více. Nabízejí spoustu místa pro spánek a hraní. Existují i zvýšené produkty, ke kterým lze upevnit klouzačka a jiné vychytávky. Během pár chvil vytvoříte pro své nejmilejší dokonalé království. V tomto případě počítejte s vyšší pořizovací cenou.

Senzační patrové postele nabízejí horní a dolní spaní. Určitě si jako malí pamatujete, že jste se hádali o tom, kdo bude spát nahoře a kdo dole. Patrové zpracování se doporučuje do menších pokojů, jen tak se objeví více místa pro jiný nábytek. Dnes prodejci nabízejí dech beroucí zboží s mnoha pohádkovými doplňky a super úložným prostorem. Existují i patrová lože do písmene L či posuvné palandy. Nutno říci, že se nejčastěji vyrábějí ze dřeva a kovu a upevňují se ke zdi. Jen tak zaručíte svým nezbedům bezpečnost.

Nezapomeňte!

Při výběru dětské postele nehleďte jen na cenu, ale zaměřte se na kvalitu, odolnost, pevnost, stabilitu a základní bezpečnostní požadavky. Každý rodič moc dobře ví, co děti dokážou během pár minut provést.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.