Jak vybavit dílnu: Výběr dílenského nábytku

Mít svou vlastní útulnou dílnu – to je sen každého kutila. Pokud jste vždy snili o tom, že si zařídíte místo, kde se budete moct oddávat opravám a úpravám všeho druhu, máte nejvyšší čas, abyste si ho dopřáli. Jako dílna vám může posloužit nevyužitá místnost v domě (ale pozor na odhlučnění!), garáž nebo zahradní domek. Pravděpodobně budete muset důkladně rozmyslet rozvržení jednotlivých prvků, neboť v domácích dílnách není místa nazbyt. A my vám prozradíme, jaké vybavení se vám bude hodit.

Základem každé dílny je ponk

Dílenský či pracovní stůl neboli ponk – středobod každé lepší dílny, bez kterého se určitě neobejdete ani vy. Měl by mít dostatečně velkou pracovní plochu (ideálně masivní pracovní desku) a dle specifických potřeb také prakticky uspořádaný vnitřek. Lepší dílenské stoly disponují centrálním zamykáním nebo blokací vysunutí zásuvek.

Zohledněte také to, zda budete se stolem často manipulovat. K mání jsou ponky se 2 nebo 4 kolečky. Mezi žádané volitelné příslušenství patří také závěsné panely a police, plastové boxy a roletové nástavce.

ponk

Úložné prostory

Ponk pojme jen část vašeho dílenského vybavení, takže budete potřebovat také dílenské skříně. Ty poslouží jako úložné prostory pro nářadí, materiál, součástky a další předměty. Budete-li v nich skladovat dražší nástroje, bez debat si pořiďte uzamykatelné skříně.

Sortiment dílenského nábytku je vskutku rozsáhlý a bez problémů seženete skříně, které přesně odpovídají vašich potřebám. K mání jsou také prosklené kovové skříně na nářadí s bezpečnostním sklem, pracovní šatní skříně, univerzální skříně s plastovým boxy, zásuvkové skříně a mnoho dalších variant.

dilenska-skrin

I domácí kutil může mít profi vybavení

Kvalitní dílenský nábytek vám vydrží navždy. U nás ho vyrábí například společnost POLAK CZ s.r.o., která své výrobky dodává do celé ČR i do zahraničí. Precizní zpracování, důraz na praktické a funkční detaily, inovace a novinky – to je filosofie, díky které se český dílenský nábytek těší značné popularitě. V nabídce najdete široké spektrum stolů, skříní a v neposlední řadě také mobilní dílenské vozíky. Prohlédnout si ji můžete na www.nabytek-polak.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.