Poznejte výhody venkovního schodiště z betonu

Máte v plánu rekonstrukci stávajícího venkovního schodiště? V tom případě výběr nepodceňujte a věnujte mu dostatek času. Uvědomte si, že jde o architektonický prvek, který může mít klíčovou roli na celkovém estetickém dojmu z vašeho bydlení. Vhodně zvolená konstrukce dokáže opravdové divy a s každým našlápnutím zažijete pocit jakéhosi uspokojení. Estetika je vskutku důležitá, nicméně musíte zohlednit ještě další podstatné vlastnosti. Ideální venkovní schodiště není jen pěkné na pohled, ale také funkční a odolné. Pokud si s výběrem nevíte rady, pohodlně se usaďte. Prozradíme vám, na co si dát pozor a proč je rok od roku stále populárnější beton.

Nepodceňujte bezpečnost

Kde jinde začít než u bezpečnosti? Ať musíte překonat menší či větší převýšení, vyberte si materiál, který vás nezradí ani za špatného počasí. Venkovní schodiště nesmí být kluzké, což oceníte především v průběhu deštivých měsíců a zimy. Míru bezpečnosti můžete zvýšit také aplikací nejrůznějších bezpečnostních prvků – například protiskluzových pásek. A u schodiště, která mají větší počet stupínků, by nemělo chybět pevně ukotvené zábradlí.

Dalším bezpečnostním faktorem je i praktické osvětlení. Jakmile budete s výstavbou schodiště hotovi, zvažte instalaci bodových či jiných světel. Chůze po osvětleném schodišti je mnohem bezpečnější a v případě důmyslně zvoleného osvětlení získá na estetice.

Proč vsadit na beton?

V úvodu jsme zmínili, že se zaměříme na beton, který je v posledních letech opět v kurzu. Jaké jsou tedy největší výhody betonového venkovního schodiště?

V prvé řadě jde o neodolatelný poměr ceny a kvality. Beton je velmi odolný materiál, který vydrží velmi dlouho v původním stavu i navzdory nepříznivému počasí. Je bezúdržbový, nehrozí, že se do něj pustí škůdci a lze ho opatřit takřka libovolnou povrchovou úpravou. Realizace betonového schodiště je rychlá a poměrně snadná a za zmínku stojí i krásný vzhled.

Možná si v souvislosti s betonovými prvky představíte něco monotónního, nudného a nenápaditého – a tím spíš budete mile překvapeni nabídkou společnosti PRESBETON. Toužíte-li po venkovním schodišti, které bude splňovat všechny výše uvedené vlastnosti, budete spokojeni.

Venkovní betonová schodiště PRESBETON

Na nabídku betonových schodišťových prvků PRESBETON jsme se nezaměřili proto, že jsme vlastenci. Jeden z předních českých výrobců má zkrátka co nabídnout. V současné době se jedná o tyto schodišťové prvky:

Schody Nautral – Jak překonat menší převýšení? Pro tyto účely jsou jako stvořené betonové schody řady Natural. Preferujete-li přirozený vzhled přírodních materiálů, pak si na první pohled zamilujete schody Bark a Togo, které věrně imitují dřevo. Milovníci kamene se zase zakoukají do schodů Gracie a Furie, které evokují atmosféru antického Řecka. Ať už si však vyberete kteroukoliv variantu, budete se moct spolehnout na perfektní vlastnosti betonu – schody jsou mrazuvzdorné a povrch je opatřen impregnací.

betonové schodiště

imitace dřeva

Schodišťové stupně – Pro překonání větších výškových rozdílů a stejně tak i pro výstavbu v nepravidelném terénu jsou ideální schodišťové stupně. Uplatňují se na zahradách a v blízkosti rodinných domů. PRESBETON vyrábí několik typů stupňů, které lze mezi sebou kombinovat. Můžete zvolit hladký či tryskaný povrch a nebude-li vám vyhovovat přírodní barva betonu, zvolíte některý ze zakázkových odstínů. Písková, cihlová a okrová vypadají opravdu znamenitě.

schodiště z betonu

Vybrali jste si?

Pokud vás venkovní betonová schodiště zaujala, nečekejte a kontaktujte odborníky ze společnosti PRESBETON. Rádi vám zodpoví veškeré dotazy a doporučí optimální řešení. Další informace najdete na www.presbeton.cz.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.